Jandač po MS u reprezentace končí, míří do KHL. Jednání o nástupci finišují

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

17. dubna 2018, 10:05

Adam Bagar

Český národní tým bude mít od sezony 2018-19 nového trenéra. Současnému kouči Josefu Jandačovi po MS vyprší dvouletá smlouva a na střídačce končí, má totiž namířeno do ruského Magnitogorsku! Jednání o novém kouči reprezentace jsou ve finální fázi, jasno bude po výkonném výboru ČSLH.

Nový fanshop

Josef Jandač převzal národní tým v polovině roku 2016 a vedl ho mimo jiné také na Světovém poháru v Torontu, MS v Paříži či olympijských hrách v Pchjongčchangu. Devětačtyřicetiletému kouči vyprší smlouva v červnu, v současnosti připravuje reprezentanty na pardubické Carlson Hockey Games, Švédské hokejové hry a především světový šampionát v Dánsku.

"Působení u národního týmu je pro mě obrovskou ctí a svoji misi na reprezentační střídačce chci pochopitelně uzavřít s co nelepším výsledkem."

"Vím, že k přípravám přistupuje s veškerou intenzitou a nasazením," pokyvuje prezident ČSLH Tomáš Král směrem k Jandačovi, který po šampionátu povede jako trenér ruský Magnitogorsk. "V této chvíli se věnuju výhradně mistrovství světa a veškeré úsilí směřuji k turnaji v Kodani a Herningu," zdůrazňuje český lodivod, jenž se s repre rozloučí po dvou sezonách.

"Působení u národního mužstva je pro mě obrovskou ctí a svoji misi na reprezentační střídačce chci pochopitelně uzavřít s co nelepším výsledkem," přeje si Jandač, který v Kontinentální lize vedl už krátce v sezoně 2012-13 pražského Lva. Teď se do soutěže vrací, s Metallurgem podepsal dvouletou smlouvu a za svého asistenta si vybral Jiřího Kalouse.

"Přeji mu, aby se s reprezentační střídačkou rozloučil úspěchem na světovém šampionátu."

"Naše spolupráce s trenérem Jandačem i jeho realizačním týmem byla vždy výborná a plně profesionální. Přeji mu, aby se s reprezentační střídačkou rozloučil úspěchem na světovém šampionátu," říká Král s tím, že svaz se vzhledem k platnosti kontraktu připravoval na změnu s předstihem. "Jednání o jeho nástupci vstoupila do závěrečné fáze," prozrazuje.

Kdo by mohl Jandače nahradit? Mluví se o Strakovi či Zábranském

Kdo by mohl nahradit kouče, který dřív v extralize vedl Spartu Praha, Pardubice, České Budějovice nebo Liberec? V hokejovém zákulisí se nejvíc mluví o Martinu Strakovi z Plzně a Liboru Zábranském z Brna, kteří jsou zároveň i majiteli klubů. Oba borci sice nemají bohaté trenérské zkušenosti, ale jako hráči sbírali starty ve slavné zámořské NHL.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz