Jaškin je v NHL stále bez smlouvy, údajně se o něj zajímá Omsk

Foto: Alena Zapletalová

10. července 13:18

Václav Jáchim

1. července zamířil na trh s volnými hráči v NHL, Dmitrij Jaškin stále nemá jasno o dalším angažmá. Na rozdíl od jiných českých útočníků Frka, Noska, Kämpfa, kteří byli v podobné situaci, si zatím neplácl s žádným zámořským týmem. I vzhledem k tomu sílí spekulace o možném stěhování reprezentačního útočníka do Kontinentální ligy.

Nový fanshop

Podle webu Byzněs-Online má zájem především Omsk, zmíněný zdroj uvádí, že klub jedná s agentem hráče o případné spolupráci. Kádr jarního finalisty Gagarinova poháru opustili Kanaďané Maxime Talbot, David Deharnais i Švéd Viktor Stalberg, do Avangardu naopak v úterý oficiálně zamířil Švýcar Sven Andrighetto.

Prezident klubu Maxim Sušinskij několikrát zopakoval, že Avangard hledá další vhodné ofenzivní posily. Mapuje je nejen sportovní úsek, ale také hlavní kouč Bob Hartley. Podle posledních zpráv má být v zorném poli několik kandidátů včetně Dmitrije Jaškina.

Foto: Vladimír Koča

Účastník Světového poháru 2016 a dvou mistrovství světa má pro ruské týmy obecně ohromný potenciál. Jednak je na vrcholu sil, předvádí důrazný a efektivní hokej. Jednak má ruské kořeny a v KHL by nebyl klasickým krajánkem.

Dmitrijův otec Alexej v minulosti hrál za několik ruských klubů, po přesunu do Vsetína byl členem tamní výjimečné hokejové dynastie. Poslední dobou působil Jaškin starší jako sportovní manažer Slovanu Bratislava, kde vyřizoval nejen transfery, ale také logistiku a tripy po Ruské federaci. Díky tomu má spoustu kontaktů v KHL.

U Dmitrije Jaškina bude klíčové, jak dlouho vydrží čekat na nabídku smlouvy v NHL. Bývalý hráč St. Louis putoval před rokem do Washingtonu, ovšem u tehdejších vítězů Stanley Cupu se postupně vytratil ze základní sestavy. V uplynulé sezoně stihl jen 37 soutěžních utkán, vstřelil dva góly a přidal šest nahrávek.

S podobnou bilancí nejspíš nemůže myslet na závratný kontrakt, naopak v Kontinentální lize by mohl dostal hodně kvalitní podmínky. Spekulace o zájmu Omsku může podpořit i skutečnost, že právě v tomhle městě se český reprezentant narodil. Ovšem práva na KHL zatím tamní klub nemá, Dmitrije Jaškina si jako jedničku tehdejšího draftu Kontinentální ligy vybral v roce 2010 Novosibirsk.

Připomeňme, že během  letní přestávky se z organizací NHL vydalo do ruské Kontinentální ligy pět českých hokejistů. Útočníci Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák budou hrát za Traktor Čeljabinsk, obránce Libor Šulák posílil Čerepovec. Jakub Jeřábek se vrací do Podolsku a Andrej Šustr vyzkouší angažmá v čínském Kunlunu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz