Je jasno! Znojmo se po 9 sezonách v EBEL vrací do českých soutěží

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

22. května 2020, 12:03

Adam Bagar

Hokejisté Znojma jubilejní desátou sezonu v mezinárodní EBEL letos nepřidají. Tamní vedení v reakci na dopady epidemie koronaviru rozhodlo, že Orli minimálně příští ročník budou působit v Česku.

Fanshop národního týmu

„Na základě reálných předpokladů se Orli budou muset v důsledku pandemie vypořádat s výpadkem finančních prostředků pro následující ročník přesahujících 60 procent loňského rozpočtu, který činil přibližně 36 milionů korun. To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu,“ líčí Orli v tiskové zprávě.

Rozpočet na příští sezonu byl před příchodem pandemie nastaven přibližně na 40 milionů korun. „S takto výrazným výpadkem příjmů by klub v následující sezoně nemohl fanouškům zajistit konkurenceschopnost a partnerům i městu Znojmu adekvátní prezentaci v soutěži,“ dodávají Orli s tím, že vliv na rozhodnutí měly také další faktory.

„Dalším výrazným faktorem, který zvyšuje nejistotu a znemožňuje jakékoliv plánování, je situace spojená s predikovanou druhou vlnou pandemie a omezeními, která se nyní mění prakticky každý den. Nikdo není schopen zaručit, jak bude vypadat a za jakých podmínek probíhat další ročník rakouské mezinárodní soutěže,“ potvrzují.

Znojemský klub se na základě výše uvedených skutečností a po diskusi se všemi hlavními partnery rozhodl o pozastavení členství v EBEL s možným návratem a orientací na dostupné české soutěže. „Vzhledem k nejistotě si klub nyní nemůže dovolit podstoupit riziko účasti v mezinárodní soutěži,“ zdůrazňuje vedení moravského klubu.

„Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří setrvání v Chance lize nebo druhé lize v Česku.“

To momentálně disponuje licencí pro třetí nejvyšší českou soutěž, kterou loni zapůjčilo Moravským Budějovicím. „Nicméně situaci v českém hokeji pečlivě sledujeme a další kroky budeme vyhodnocovat na základě aktuálních podmínek,“ hlásí Orli. Ve hře by mohla být i Chance liga, už dřív se spekulovalo o výměně soutěží s Piráty.

Cíl klubu je teď jasný. „Přinést fanouškům v tomto těžkém období radost z výher a dobrého hokeje. Podle toho také budujeme tým, který by toto měl zaručit v kterékoliv dostupné soutěži. Věříme, že se tento záměr podaří, dojde ke stabilizaci situace a znojemští příznivci si cestu na stadion najdou v co nejvyšším počtu,“ přejí si Orli.

„Věříme, že se situace co nejdřív uklidní, vše se opět vrátí do normálních kolejí a tento krok poskytne klubu, partnerům i fanouškům čas nadechnout se a společně pak rozhodnout, která cesta bude pro budoucnost Orlů po všech stránkách nejlepší. Jsme přesvědčeni, že společně situaci zvládneme a do budoucna budeme ještě silnější.“

Ambicí Orlů, kteří v letech 1999 až 2009 hráli v extralize, není působit v nižších českých soutěžích. „Jaký postup zvolíme po příští sezoně, bude záležet na vývoji situace v naší zemi a okolních státech. Je nutno říci, a to se vší pokorou, že mezi dlouhodobé cíle klubu nepatří setrvání v Chance lize nebo druhé lize v Česku,“ zdůrazňují.

Aktuální kádr Orlů Znojmo pro sezonu 2020/21

Brankář:
Dominik Groh.

Obránci:
Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Dominik Tejnor.

Útočníci:
Adam Havlík, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Tomáš Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz