Jeník jede dál. Český šikula byl v OHL vyhlášen hvězdou měsíce

Foto: Archiv Jana Jeníka / Hamilton Buldogs

Nezdá se, že by forma Jana Jeníka v zámořské Ontario Hockey League měla ustupovat. Svou bodovou sérii protáhl už na 25 zápasů a teď byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem listopadu napříč celou soutěží!

HokejkaSHOPvanoce

25 zápasů – 20 gólů a 34 asistencí.

Nejdelší bodová šňůra v OHL od sezony 2016/17.

Jen za listopad 11 branek a 20 nahrávek v pouhých 12 utkáních.

To je vizitka Jana Jeníka, jenž ve své první kompletní zámořské sezoně ohromuje kanadskou juniorku. V Hamiltonu si fantasticky sedl s Američanem Arthurem Kaliyevem, který nasbíral stejný počet bodů. Lepší než tahle dvojka je jen Kanaďan Connor McMichael z London Knights.

Kaliyev dostal cenu pro hvězdu měsíce v říjnu, vzápětí se dočkal i jeho parťák. Nejvíc se Jeníkovi povedl zápas proti North Bay, v němž slavil první hattrick sezony, přidal dvě nahrávky a při vítězství 5:1 byl u všeho. Prožil ještě tři další multigólové a osm multibodových večerů. Šestkrát byl mezi trojicí hvězd utkání, dvakrát tou první.

„Myslím, že statistiky sleduje naprosto každý hráč. Žádný tým si vás do NHL nebo AHL nevezme jen na základě dobrých výkonů. Zkrátka musejí být podpořené i produktivitou,“ přiznal v nedávném rozhovoru pro hokej.cz.

Ze své formy od té doby ani trochu neslevil. Takže jestli teď české fanoušky ohromuje David Pastrňák, můžou se nechat strhnout i devatenáctiletou hvězdičkou. Tím spíš, že mistrovství světa juniorů klepe na dveře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz