Jeřábek: Nejsme favorit, série může být dlouhá. Šestý zápas bude řežba

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Třinečtí hokejisté zvládli klíčovou pátou čtvrtfinálovou bitvu, když porazili Spartu, tentokrát 3:0 a odvezli si domů postupový mečbol. V sestavě Ocelářů nechyběl ani zkušený obránce Jakub Jeřábek, který si kromě výkonu brankáře Ondřeje Kacetla pochvaloval dobře zvládnutá oslabení. I díky tomu budou hokejisté ze Slezska už v dalším utkání před svým publikem útočit na postup do semifinále.

Emoce, šarvátky či strhující momenty. Pátá čtvrtfinálová bitva mezi Spartou a Třincem nabídla téměř vše, jen gólů bylo poskromnu.

„Pro nás je to skvělé vítězství. Bylo potřeba se soustředit hlavně sami na sebe. V dalším utkání musíme Ondrovi pomáhat úplně stejně, ne-li možná ještě víc,“ komentoval Jakub Jeřábek bezprostředně po skončení utkání. „Neřekl bych, že jsme favorit. Série ještě může být dlouhá a vyrovnaná. Ukazuje se to a my musíme dělat všechno pro to, abychom byli úspěšní,“ doplnil.

„Zápas se samozřejmě nějak vyvíjel. Druhá třetina nám ubrala spoustu sil. Sparta na nás vlétla, Ondra mužstvo podržel,“ dodal. Oceláři vstřelili jeden gól, na kterém následně postavili svoji hru.

„Neřekl bych, že jsme favorit. Série ještě může být dlouhá a vyrovnaná."

„Ano, chtěli jsme být trpěliví, zkrátka počkat si na svou šanci. Škoda, že Dan Voženílek neprocedil puk ve třetí třetině ze svého nájezdu. Byli jsme ale trpěliví a poctivou prací jsme si šli za vítězstvím,“ komentoval.

Oceláři aktuálně vedou ve čtvrtfinálové sérii 3:2 a Sparta je krok od vyřazení. „Situace je teď pro nás o něco lepší. Nerad bych o tom ale dlouze mluvil. Urvali jsme vítězství, ale v dalším zápase neočekávám nic jiného. Neubude to pro nás znovu vůbec jednoduché,“ je si vědom Jeřábek.

Sparťané přestříleli svého soka výrazným střeleckým poměrem, když odstartovali svoji palbu zejména od druhé třetiny.

„Tam nás začali hodně tlačit. Těžko říct, jestli jsme se až moc nezatáhli. Sparta měla výborný vstup do druhé třetiny, byla agresivní a k těm faulům nás donutila. Z naší strany jsme navíc jednou vyhodili puk do hlediště. Šli si prostě za tím. Nám se takové věci nesmí stávat. Koukneme se na to, myslím si, že nějaké fauly byly zbytečné. Důležité bylo, že jsme všechna oslabení zvládli výborně,“ kvitoval stěžejní článek třinecké defenzivy.

Své nesporné geniality opět předvedl brankář Ondřej Kacetl, který pochytal řadu nebezpečných střel. Zejména ve druhé třetině toho měl sám třinecký brankář doslova plné zuby, když několikrát těžce vydýchával.

„Neuvěřitelné. Upřímně jsem to ani neviděl, jelikož v tu chvíli jsem měl co dělat sám se sebou,“ přiznal Jeřábek, který v jednu chvíli strávil na ledové ploše snad pět minut v kuse! „Jo? To ani nevím. V tu chvíli jsem se na čas nekoukal, jen do ledu. Důležité bylo zachovat chladnou hlavu a počkat si na ten správný moment a vystřídat,“ vysvětloval.

V tu chvíli měli domácí sparťané takový tlak, kdy vstřelený gól několikrát doslova visel ve vzduchu.

„Neuvěřitelné. Upřímně jsem to ani neviděl, jelikož v tu chvíli jsem měl co dělat sám se sebou."

„Byla tam asi dvě zakázané uvolnění z naší strany, ale jejich tlak plynul hlavně z našich vyloučení. Nevím, zda jsme nerezignovali. Řekl bych, že spíše ne. První třetina byla víceméně vyrovnaná, ale my poté měli špatný vstup do té druhé. Jeden, možná dva fauly byly zbytečné."

„Sparta nás ale k tomu donutila. Poté jsme měli čtyři vyloučení za sebou, polovinu třetiny jsme se jenom bránili, ani jsme se nedostali k puku. Síly samozřejmě ubývaly, ostatní kluci nebyli v tempu. Hra byla taková rozházená. Bylo to pro nás velmi náročné, ale zvládli jsme to,“ pochvaloval si ještě jednou třinecký obránce.

Šestá bitva je na programu už v úterý 28. března. Oceláři jsou v laufu, můžou totiž oslavit kýžený postup do semifinále. „Je to tak, ale úplně nevím, jestli se dá mluvit o nějakém sebevědomí. Šestý zápas bude velmi podobný. Všechny ty dosavadní byly velmi těsné. Očekáváme velkou bitvu, bude to řežba. Jdeme do toho,“ zavelel.

Na čí straně bude výhoda? Na té třinecké, který má postupový mečbol či na straně Sparty, která nemá co ztratit? „Já bych to takhle nebral. Jakmile padne puk na buly, hráč na to moc nemyslí. Má za cíl vyhrát, soustředí se v ten moment jen na zápas,“ uzavřel Jeřábek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz