Kahun po skalpu Švýcarska: oni chtěli MS vyhrát, my 60 minut makali

Foto: IIHF.com

(RIGA, od našeho zpravodaje) Nico Hischier, Kevin Fiala, Jonas Siegenthaler, Denis Malgin, Nino Niederreiter či Janis Moser. Ti všichni věřili, že letošní šampionát bude patřit Švýcarsku.

Ale...

Už ve čtvrtfinále hlavního favorita na zlato zastavil outsider z Německa. „Neskutečné, že jsme to dokázali!" zářil v mixzóně útočník Dominik Kahun.

Zatímco Německo se do čtvrtfinále dostalo až díky závěrečné stíhací jízdě, Švýcaři skupinu v Rize pohodlně vyhráli.

V play off se ale karty obrátily. „Někdy to tak je. My se prostě soustředili jenom na nás. Věděli jsme, že všechen tlak bude na Švýcarech, a využili jsme toho," povídá Kahun.

„Už roky říkají, že chtějí být mistři světa, takže nás teď museli porazit," ví Kahun. „Kdežto kdybychom dneska prohráli my, u nás v Německu by se říkalo, že to bylo přece jasné, když my byli čtvrtí a oni první. Říkalo by se, že i tak jsme odehráli dobrý turnaj, protože jsme se dostali do čtvrtfinále. Ale my chtěli víc! A věřili jsme, že skutečně můžeme vyhrát."

„My se soustředili jenom na nás. Věděli jsme, že všechen tlak bude na Švýcarech."

Stalo se. Byť v první třetině museli Němci přečkat kritické momenty. „Ano, měli herní převahu. Jen tak nadarmo přece nebyli první ve skupině," dodává Kahun. „Od nás to byl ale super týmový výkon: hodně obětavosti, zblokovaných střel... I kluci, kteří jinak hrají spíš ofenzivě, se víc věnovali týmu a blokovali střely."

Hvězdami posílení Švýcaři se zmohli na jedinou branku a počtvrté v řadě skončili ve čtvrtfinále. Navíc znovu proti neoblíbenému Německu.

„Poslední důležité zápasy s námi prohráli: na olympiádě 2018 v osmifinále a tady v Rize roku 2021 ve čtvrtfinále. Myslím, že to určitě měli v hlavě. A my jsme to věděli taky," netají se Kahun.

„Víme, že oni proti nám moc nechtějí hrát. Mají to proti nám totiž ěžké, protože my prostě jenom 60 minut makáme," vypráví. „Věděli jsme, že když se nebudeme vůbec soustředit na to, co se píše a říká, ale prostě půjdeme hrát 60 minut tvrdý hokej, tak máme šanci."

„Víme, že oni proti nám moc nechtějí hrát. Mají to proti nám těžké, protože my prostě jenom 60 minut makáme."

A tuhle šanci proměnili v realitu. Zaskočí Německo v semifinále dalšího favorita? „Sebevědomí? To máme teď hodně velké. Jinak bychom ani dneska nevyhráli," dodává Kahun před bitvami o medaile.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz