Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?

Jan Kuchta | Foto: Martin Voltr

Svými výkony i předvedenou hrou vede Havlíčkův Brod do posledních zápasů základní části Ligy juniorů obránce Jan Kuchta. Vysoký bek s dobrou střelou na branku se v rozhovoru rozpovídal o situaci týmu, jenž prošel hráčskou proměnou, nebo i o tom, co je potřeba zlepšit, aby si tradiční klub z Vysočiny zajistil play off.

Na ledové ploše ho nejde přehlédnout, svými přesnými pasy zásobuje spoluhráče a mimo jiné má na dresu kapitánské céčko, které převzal po dalším obránci Havlíčkova Brodu Martinu Zychovi. Jan Kuchta jde ve stopách svého předchůdce – urostlý obránce je základním pilířem Bruslařů. Patří mu páté místo v bodování zadáků v Lize juniorů a dostal už také prostor v místním A-týmu. 

Honzo, máte před sebou poslední zápasy základní části Ligy juniorů. Jak vidíte konec první části sezony? 
Máme na konci těžký los, musíme se s tím poprat. Play off snad nějak uděláme, musíme zabrat a nahnat nějaké body, abychom měli jistotu. 

V nejbližším programu vás čekají první Slavia a třetí Technika Brno z východní skupiny. Jak se na těžké soupeře připravíte? 
Víme, že Slavia je těžký soupeř a hraje to hodně dopředu. Musíme hrát odpovědně zezadu, říct si, že to musíme ubránit. Šance směrem dopředu přijdou. Víme, že Slavia je silná, je to hlavní adept na extraligu. Potřebujeme nějaké body, s tímhle na ni musíme jít. 

„Po Vánocích jsme se zotavovali z toho, jak nám odešli hlavní hráči do Jihlavy. Naštěstí k nám přišli jiní hráči, kteří jsou schopní dávat góly a dokážou tým vést.“

V souboji prvního s druhým jste nedali Pražanům už šest třetin gól. Co změnit, abyste se dokázali prosadit proti nejlepšímu celku celé soutěže? 
Určitě musíme zlepšit střelbu na branku. Mají výborného gólmana, který nám poslední dva zápasy nedal moc čuchnout. Musíme jít do brány, být důrazní, ono to dopředu určitě přijde. Máme skvělé útočníky, kteří jsou schopní dávat góly, a mohlo by to tam padat více. 

V posledních zápasech máte problém s koncovkou. S tímhle byste chtěli směrem ke konci základní části něco udělat, souhlasíte? 
Jasně. Po Vánocích jsme se zotavovali z toho, jak nám odešli hlavní hráči do Jihlavy. Naštěstí k nám přišli jiní hráči, kteří jsou schopní dávat góly a dokážou tým vést. Samozřejmě se snažíme dávat více branek, ale bohužel nám štěstí moc nepřeje. Doufám, že do budoucna to bude jenom lepší. 

Jan Kuchta

Jan Kuchta | Foto: Martin Voltr

Nakousl jste odchod hráčů do Jihlavy. Jak celou situaci vnímáte z pohledu kapitána týmu?
Ze začátku bylo na výsledcích vidět, že to pro nás nebylo vůbec dobré. Ti hráči nám chyběli. Naštěstí jsme se z toho nějak dostali a začali jsme bodovat. 

Po zemětřesení v kádru si "nový tým" sedl a předvádíte konzistentní výkony. Navíc se v posledních kolech rozehrál útočník Lukáš Nový, je to jeden z nových lídrů? 
Lukáš Nový, David Krejčí a Michal Janko z první formace jsou noví lídři, kteří musejí vést bodování. Daří se jim to. Lukáš Nový je skvělý útočník, dává důležité góly.

„Každá pětka je schopná dávat góly, to je pro nás výhodné. Jsme rádi, že každý hráč je schopný bodovat.“

Máte vyrovnaný tým, ve kterém nenajdeme po odchodech Peše a Koubka jasného bodového lídra. Je tohle důležité směrem ke konci základní části a potažmo play off? 
Je super, že nemáme jednoho hráče, který by pořád bodoval, a máme jich víc. Tohle je pro nás lepší, jsme schopní mít konzistentní formace. Každá pětka je schopná dávat góly, to je pro nás výhodné. Jsme rádi, že každý hráč je schopný bodovat.

Navíc se daří i obráncům, když v první desítce bodování beků máte dva zástupce. Tímhle se nemůžou pochlubit ani vedoucí celky obou skupin. Je tohle ohromně důležité pro sebevědomí týmu? 
Tady v Brodě máme výborné obránce, kteří jsou schopní jak plnit své úkoly, tak i podpořit útok. Máme ofenzivní obránce a jsme rádi, že se dokážeme prosadit. 

Jan Kuchta

Jan Kuchta | Foto: Martin Voltr

Daří se vám v domácím prostředí, kde více bodů nasbíraly jen Slavia se Vsetínem. Bude tohle klíčem v rozhodujících zápasech ročníku? 
Pro nás je nejlepší hrát doma, protože máme delší a širší hřiště. Samozřejmě, že doma se bodovat musí, žádný tým tady nechceme nechat bodovat. 

Stylem hry jste si společně s Janem Vaněčkem řekli o šanci ve druhé lize. Jak zápasy mezi dospělými vnímáte pro rozvoj budoucí kariéry? 
Za příležitosti jsem ohromně rád, protože hrát za áčko v Brodě je pro mě čest. Je to skvělý pocit, že mám takovou příležitost a odpovědnost za to, že můžu hrát.

„Pro nás je nejlepší hrát doma, protože máme delší a širší hřiště.“

V A-týmu dělá kapitána Petr Kuchta. Nedá mi to se nezeptat, vy jste v příbuzenském vztahu? 
Ne ne, je to jen shoda jmen. Je moc dobré, že kapitán áčka i juniorky je Kuchta. (směje se) 

Vyměňovali jste si rady před zápasy, nebo jste se soustředili na dané utkání? 
Rady jsme si nedávali, necháváme tomu volný průběh. 

Potřetí během čtyř let je kapitánem juniorského výběru Bruslařů obránce. Čím to je, že mají zadáci vůdčí roli?
Martin Zych byl skvělý kapitán, tak jsem se snažil od něj co nejvíc brát. Vůdčí osobnost měl v kabině on. Tenhle rok se to nějak sešlo a pan Adam (pozn. red. trenér Václav Adam) to dal mně. Přebral jsem to po Martinovi, ale neviděl bych v tom účel, že by měli být zrovna obránci kapitány.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz