Karlovarská primátorka: Extraligu chceme. Snad najdeme řešení

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Karlovarskému hokeji hrozí konec v nejvyšší soutěži. Majitel tamějšího klubu Karel Holoubek zvažuje z finančních důvodů prodej licence do Zlína. V Karlových Varech by se tak na podzim mohla hrát jen Chance liga.

Fanshop národního týmu

„Vedení města za klubem stojí,“ ujišťuje veřejnost primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). „Extraligu v Karlových Varech určitě chceme.“

O prodeji extraligové licence se v souvislosti s Energií mluvilo už v roce 2016, tehdy Západočeši jednali s Jihlavou.

Nyní je ve hře, že se nejvyšší soutěž přesune z Karlových Varů do Zlína. Tuhle variantu už oficiálně potvrdil i klubový majitel Karel Holoubek, jenž v regionu velmi těžko shání sponzory a ekonomická situace podobným zbytným výdajům nenahrává.

Uvědomuje si to i primátorka Pfeffer Ferklová: „Naprosto chápu situaci, ve které se klub může kvůli aktuální ekonomice a drahým energiím nacházet. Ta situace je složitá pro nás všechny: pro celé město, naše příspěvkové organizace a samozřejmě pro všechny sportovní kluby, kterých se skokové navyšování cen nejen u energií dotklo.“

Už z dlouhodobé přestupové politiky Energie je zřejmé, že Karlovy Vary mají jeden z nejmenších rozpočtů v Tipsport extralize. Vsází proto na mladé hráče, kteří jinde nedostávali takový prostor. V Energii ale často herně rozkvetou: jmenovat se dají třeba Jiří Černoch nebo Jan Hladonik.

„Naprosto chápu situaci, ve které se klub může kvůli aktuální ekonomice a drahým energiím nacházet.“

Co ale bude s Karlovými Vary dál?

„Budu moc ráda, pokud se nám povede na toto téma vyvolat nějakou smysluplnou diskuzi a najdeme řešení, které povede k zachování extraligy v Karlových Varech. Věřím, že každý problém se dá vyřešit,“ přeje si primátorka.

„Pro Karlovy Vary by bylo velmi náročné vrátit se mezi českou hokejovou elitu.“

„Hokej je dlouholetou tradicí našeho města a hráči nás výborně reprezentují,“ napsala v prohlášení na svém Facebooku. „Dokonce jsme letos měli pět hráčů v přípravě na mistrovství světa a dva z nich tam úspěšně bojovali o bronzové medaile.“

„Když vidím, kolik práce to dalo Kladnu vrátit se mezi elitu nebo jak každý rok bojuje o postup Jihlava… Pro Karlovy Vary by bylo velmi náročné vrátit se mezi českou hokejovou elitu. A to bych si rozhodně nepřála,“ vzkazuje Pfeffer Ferklová.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz