Když ne NHL, bude to Švýcarsko! Jan Kovář jedná o přesunu do Zugu

Foto: Alena Zapletalová

13. června 2019, 15:58

Václav Jáchim

Stále ještě nemá jasno, ale dlouho už to nejspíš trvat nebude. Jan Kovář po mistrovství světa odpočívá, aktuálně tráví několik volných dní v Paříži. Kromě dobíjení baterek s rodinou zvažuje také další hokejové angažmá. Už delší dobu je zřejmé, že kroky reprezentačního útočníka mohou vést do Švýcarska nebo do NHL. Jiná verze aktuální není.

Média v zemi pod Alpami situaci trošku posunula, podle webu sport.ch má o Kováře eminentní zájem EV Zug. Účastník Ligy mistrů, kde se v základní skupině shodou okolností utká s Plzní, touží vylepšit ofenzivu a Jan Kovář má být jednou z největších zbraní.

Zmíněný server naznačil, že dohoda je blízko. Důležité ale bude, jestli účastník loňské olympiády v Koreji a písecký odchovanec nevyslyší nabídku z NHL. „Je pravda, že ve Švýcarsku je o Honzu zájem. Stejně tak v NHL, to už jsem před několika dny zmiňovali. V tuto chvíli nemohu být konkrétnější, Honza ještě nikde smlouvu nepodepsal," řekl hokej.cz Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Kovář se byl před několika dny ve Švýcarsku osobně podívat. Jestli přímo v Zugu, to není jasné. Angažmá v zemi sýrů a dobré čokolády by se mu každopádně zamlouvalo – z hokejového hlediska i s ohledem na rodinu. Stále ale ještě zvažuje možnosti z NHL, které se objevily po úspěšném mistrovství světa na Slovensku. „Kontakty probíhají, těžko odhadovat, jak to dopadne," dodal Vůjtek.

Variantou může být, že by se Kovář upsal účastníkovi švýcarské NLA, přičemž dohoda by obsahovala bod, podle něhož by byl Kovář volný pro NHL do určitého termínu. A za splnění jistých podmínek. Třeba ale na tuhle variantu nedojde. Zkušený útočník obětoval slavné lize před rokem všechno, jeho snaha v New York Islanders či v Bostonu vyzněla nakonec marně. Letos si už podobné dobrodružství dopřát nemusí.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Nabídka z Zugu je podle švýcarských médií konkrétní a platit nebude zase tak moc dlouho. Jinými slovy, Kovář by se měl rozhodnout brzy. V Zugu plánují angažovat také kanadského útočníka Sama Carricka, jenž hrál NHL za Toronto a Anaheim.

Do kádru přišel Švéd Erik Thorell, pokračuje jeho krajan Carl Klingberg. Kvalitu sestavy patřičně zvýrazní švýcarští vicemistři světa 2018 Leonardo Genoni a Gregory Hofmann. Končit by naopak měl kanadský útočník David McIntyre. pokud přijdou Kovář s Carrickem, limit pro cizince bude v Zugu vyčerpán.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz