Kladno – Vsetín 7:2. Při debaklu sbíral body i Jágr (1+1)

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Kladenští hokejisté zvládli i druhé domácí utkání baráže, prvoligového mistra smetli sedmi góly a výrazně se přiblížili k záchraně v Tipsport extralize. Brankou a asistencí k výhře přispěl Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr do úvodního barážového souboje nezasáhl, pro čtvrteční odvetu ale ze sestavy vypadl zraněný Jakub Klepiš, a tak se Jágr oblékl do výstroje a v 52 letech a 63 dnech se stal nejstarším profesionálním hokejistou v dějinách. Z čela žebříčku sesadil kanadskou legendu Gordieho Howea.

A aby toho nebylo málo, Jágr hned ve svém prvním střídání skóroval. Udal tím tón zbytku zápasu, v němž Kladno prvoligového soka jasně přehrávalo, což se projevilo i ve skóre.

Rytíři stihli za 37 minut nasázet sedm branek a v závěrečné třetině už šetřili síly na dvojzápas v Brně. Po dvou gólech vstřelili Martin Procházka s Antonínem Melkou, o tři asistence si vylepšil individuální statistiky Jakub Strnad.

RYTÍŘI KLADNO – VHK ROBE VSETÍN 7:2 (3:1, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Jágr (Strnad), 9. Tralmaks (Filip), 20. Melka (Strnad, Ticháček), 22. Smoleňák (Tralmaks, Sideroff), 23. Melka (Strnad, Jágr), 34. M. Procházka (Slováček), 37. M. Procházka (Jarůšek) – 10. Jonák (Teper, Jenáček), 27. Klhůfek (Teper, Jenáček).
Rozhodčí: Vrba, Šindel – Brejcha, Špůr.
Vyloučení: 10:7, navíc Jonák (Vsetín) 5 minut plus do konce zápasu.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 37:33.
Diváci: 5 200 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Jaromír Jágr – Jakub Teper.
Stav série: 2:0.
Rytíři Kladno: Brízgala – Ticháček, Hejda, Slováček, Babka, Veber, Martenet – Jarůšek, Filip, M. Procházka – Smoleňák, Sideroff, Tralmaks – Frolík, Pytlík, Kusý – Strnad, Melka, Jágr. Trenéři: Vejvoda a Skrbek.
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Hryciow, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák, Klhůfek, Rob – Hořanský, Kratochvil, Hrňa – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Kern, Zabusovs. Trenéři: Weintritt a Rob.

Ohlasy trenérů

Otakar Vejvoda (trenér Kladna): „Naštěstí jsme měli dobrý pohyb od první třetiny. Dali jsme i dva góly a zdálo se nám, že máme dobrou kontrolu nad utkáním. Vsetín se dostal do zápasu dobrou přesilovkou a poté měl momentum zhruba pět minut, kdy Vsetínští byli v naší útočné třetině. Následnou velkou šanci Brízgala skvěle chytil. Branka Tondy Melky a vstup do druhé periody byly poté velmi důležité věci, které rozhodly zápas.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „Měli jsme velmi špatný vstup do utkání, kvůli dvěma rychlým inkasovaným brankám. Pomohli jsme si poté přesilovkou a za stavu 2:1 jsme se zvedli v pohybu, což vyústilo v šanci Adama Hořanského, kterému se však nepodařilo uklidit puk do brány. Za výsledku 2:2 by se rozhodně se zápasem dalo něco dělat, naopak důležitým momentem byl třetí gól v naší síti na konci první třetiny. I v dobrém počtu jsme si špatně rozebrali hráče v obranném pásmu. Následně i přes upozorňování na vstup do druhé části jsme inkasovali hned dva góly a v podstatě bylo po zápase.

Sestřih

Další program baráže o Tipsport extraligu

Neděle 21. dubna – 3. zápas:
17:00 VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno (ČT sport)

Pondělí 22. dubna – 4. zápas:
18:00 VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno (O2 TV Sport)

Čtvrtek 25. dubna – případný 5. zápas:
18:00 Rytiři Kladno – VHK ROBE Vsetín (O2 TV Sport)

Sobota 27. dubna – případný 6. zápas:
17:00 VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno (O2 TV Sport)

Pondělí 29. dubna – případný 7. zápas:
18:00 Rytiři Kladno – VHK ROBE Vsetín (O2 TV Sport)

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz