Knotkův gól = výhra! Asi kluci musí hrát vše na mě, vtipkuje. Co marodka Třince?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Když dal letos Jan Knotek branku, Olomouc vždy vyhrála. A platilo to i proti Třinci, kterou Hanáci porazili podruhé po sobě! A rovnou 6:3. „Ukázali jsme, že umíme hrát,“ pochvaloval si dvoubrankový Knotek. Jan Jaroměřský naopak musel skousnout čtvrtou porážku v řadě.

Fanshop národního týmu

„Olomouc nás přístupem opět trochu předčila. Bohužel, nezbývá mi nic jiného než jí opět pogratulovat,“ uznal Jaroměřský, který se proti svému bývalému celku trefil.

Hanáci poprvé v sezoně nastoupili doma ve světlé variantě dresů. A bílá přinesla štěstí. „Fajn utkání. Jsme moc rádi, že jsme se dokázali nějak vzchopit z posledních dvou zápasů, které byly hodně nepovedené,“ připomněl Jan Knotek porážky s Libercem i Pardubicemi.

„Měli jsme i pohovory, protože jsme si k tomu opravdu museli něco říct. A asi to bylo tím, že jsme si vše vyříkali. Ze člověka to spadne a uvědomí si spoustu věcí,“ prozradil olomoucký Knotek.

„Já od začátku utkání cítil, že tým žije, a to i na střídačce!"

A vyplatilo se. Olomouc předvedla možná svůj nejlepší výkon v celé sezoně! „Já od začátku utkání cítil, že tým žije, a to i na střídačce!“ těšilo střelce úvodní branky domácích. Na něj navázal pak Vojtěch Tomeček. Třinec ale do konce první části srovnal.

„Občas mám v zápasech větší obavy, ale nyní i za stavu 2:2 jsem takový pocit neměl,“ zdůraznil Knotek, jenž vrátil svému týmu vedení v početní výhodě. Po něm se prosadil ještě klasicky po buly Ondrušek a vyhnal z branky Jakuba Štěpánka.

Kohouti vedení udrželi, a nakonec proti prvnímu týmu tabulky vyhráli o tři góly. Jan Knotek byl z šesti branek hned u tří. A po utkání si střihl vítězný taneček na ledě.

„Hraje se mnohem lépe, když pomůžete mužstvu. Najednou máte více sebevědomí a více vám to jezdí… Doufám, že to bude jen konstantnější,“ vykládal centr, který dal letos hned pět branek v přesilovkách.

„Ukázali jsme si třeba početní výhody od mužstev z mistrovství světa dvacítek,“ prozradil trenér Zdeněk Moták a pokračoval. „Díval jsem se třeba na Finy… Měli to dobře sehrané,“ uznal Moták.

„Ukázali jsme si třeba početní výhody od mužstev z mistrovství světa dvacítek."

A co říká na finské přesilovky Knotek? „Dostali jsme nějaké tipy. Ke mně se to ale úplně nedostalo,“ rozesmál se třiatřicetiletý hráč. „Jen jsem to zaslechl, ovšem já jsem je moc nenastudoval,“ smál se forvard, který Kohoutům přináší štěstí.

Letos skóroval v pěti zápasech a Hanáci je všechny vyhráli. „No, tak asi kluci musí hrát vše na mě,“ opět pobavil přítomné novináře. „Teď vážně. Je to náhoda,“ odpověděl.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Třinec o jeho přednostech věděl. „Dělali jsme si rozbory a věděli jsme, že i tohle může přijít. Zápas mu vyšel, já mu to přeji, znám ho dlouhá léta,“ pravil Jaroměřský na adresu kamaráda. „Ovšem byl bych raději, kdyby mu to nevycházelo proti nám,“ dodal.

„Já mu to přeji, znám ho dlouhá léta. Ovšem byl bych raději, kdyby mu to nevycházelo proti nám."

Zdeněk Moták o této bilanci Knotka nevěděl. „Nejsem takhle pověrčivý. Kdyby je ale dával více a více, nezlobili bychom se,“ pousmál se trenér, který po utkání chválil své hráče minimálně třikrát.

„Musím hráče fakt všechny pochválit. Hráli dobře, disciplinovaně, s nejvyšší mírou bojovností a nasazení,“ děkoval olomoucký kouč.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Naopak Oceláři strávili v šatně po utkání delší dobu. „Je tady chladno, takže jsme nechtěli prochladnout,“ říkal trenér Václav Varaďa. Jan Jaroměřský povídal, že Třinec musí začít od „podlahy". „Nebudu rozebírat, co se děje v šatně. Ale nikomu se nelíbí, jak poslední zápasy dopadají,“ vysvětloval po čtvrté porážce prvního celku.

Co se děje s Oceláři? „Kdybych to věděl, tak bychom asi neprohrávali… Neměli bychom dostávat hlavně tolik branek,“ zamyslel se dvaatřicetiletý bek.

Třinec se navíc musí obejít bez pár zraněných hráčů. „Sedm útočníků z třinácti máme z Frýdku-Místku,“ poznamenal kouč Varaďa.

„Jsme na tom nyní blbě, ale věřím ve snahu našich hráčů, kteří dostávají příležitost."

„Aron Chmielewski bude chybět ještě asi měsíc a půl, Miloš Roman měsíc a Tomáš Marcinko by se mohl vrátit nejdříve po Novém roce,“ potvrdil.

„Jsme na tom nyní blbě, ale věřím ve snahu našich hráčů, kteří dostávají příležitost,“ dodal třinecký trenér.

Přemýšlí nad doplněním kádru? „Monitorujeme situaci i posílení kádru. Když bude na trhu adekvátní hráčská kvalita, tak se budeme snažit po tom dívat, aby nám v nějaké chvíli pomohla,“ zakončil.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz