Kovář se při gólech neradoval: Plzeň je můj hokejový domov

Foto: Philipp Hegglin, hcskoda.cz

10. října 2019, 8:30

Matěj Vybíral

V Plzni do velkého hokeje vstoupil, Škodovku dovedl v sezoně 2012/2013 k mistrovskému titulu a na západ Čech se po neúspěšném pokusu probít se do NHL loni na necelý rok vrátil. Nyní už Jan Kovář obléká dres švýcarského Zugu.

 A právě tyto dva celky se střetly v Lize mistrů, pro píseckého rodáka šlo pochopitelně o speciální duel. „Dlouho jsem se s tím srovnával, ale ve výsledku jsem si zápas moc užil,“ usmívá se.

Jan Kovář nastoupil v roli prvního centra a na ledě se proti němu proháněli hráči, se kterými ještě v minulé sezoně působil. „Bylo to těžké. Znám všechny kluky z kabiny. Emočně to pro mě byl úplně jiný zápas,“ popisuje.

„Emočně to pro mě byl úplně jiný zápas.“

Zug dlouho nemohl překonat mladého Kristiána Koláře, který zářil v plzeňské brance, nedařilo se ani devětadvacetiletému útočníkovi. „Trvalo mi, než jsem se s tím srovnal, navíc jsme neměli dobrý začátek. Celému týmu i mně potom pomohlo, když jsme ve druhé třetině vstřelili nějaké ty góly.“ Švýcarský celek totiž v prostřední části rychle otočil z 0:2 na 4:2.

Zkušený reprezentant byl na ledě i při dvou gólech Zugu, avšak velké známky radosti na něm vidět nebyly. „Plzeň je můj první velký tým, kde jsem hrál, hokejový domov. Je divné vidět, jak dostává gól.“

Už se moc těším na odvetu do Plzně

Přesto speciální střetnutí, které dopadlo pro Zug výhrou 5:2, hodnotí pozitivně. „Celkově jsem si utkání moc užil a už se moc těším na odvetu!“ Ta se odehraje na západě Čech v úterý od 17:00 a Jana Kováře určitě velkolepě přivítají i plzeňští fanoušci.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz