Litoměřice mají nového trenéra – na jejich lavičku se postaví Bruk

Foto: Karel Švec, cslh.cz

David Bruk, který vedl českou osmnáctku na nedávno skončeném mistrovství světa, se stal hlavním trenérem Litoměřic.

Nový fanshop

Bruk na této pozici střídá Miloše Říhu mladšího. V realizačním týmu Stadionu nadále zůstává Daniel Tvrzník.

Pro Bruka se bude jednat o první angažmá u seniorského týmu. Dosud sbíral úspěchy v mládežnickém hokeji: například v roce 2017 dovedl juniorku Plzně k mistrovskému titulu. Ve stejném roce pak s reprezentační osmnáctkou došel až do finále Memoriálu Ivana Hlinky.

Devětačtyřicetiletý Bruk koučoval reprezentační výběry U16, U17, U18 a v příští sezoně povede devatenáctku. Stadion bude nadále spolupracovat s Českým svazem ledního hokeje na projektu Dukla, v Litoměřicích tak budou působit nadějní junioři, které navíc Bruk dobře zná.

Třeba přijdou i někteří reprezentanti z letošního mistrovství světa, kde Češi ve čtvrtfinále senzačně vyřadili Kanadu a skončili na čtvrtém místě. Právě Bruk (společně s Tomášem Martincem) tento výběr koučoval.

Bruk má i zajímavé zkušenosti z hráčské kariéry: startoval dokonce v československém a později i v českém národním týmu. Jeho jméno je spjaté především s plzeňským hokejem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz