<

Mazanec škrtá olympiádu! Opouští Slovan, chystá návrat do zámoří

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

1. prosince 2017, 18:10

Václav Jáchim

Pořádný veletoč uskuteční Marek Mazanec. Gólman, který počátkem listopadu prožil povedenou premiéru v národním týmu, nečekaně končí ve Slovanu Bratislava. Chystá totiž návrat do zámoří, kde ještě na jaře působil. Písecký odchovanec tím pádem škrtá šanci zabojovat o olympijskou nominaci! "Jsme v kontaktu s klubem NHL, jednání pokračují. Je velmi pravděpodobné, že se Marek vrátí za Atlantik," potvrdil hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje. Ve hře by měli být údajně New York Rangers,

Jde o poměrně překvapivý krok, ale v Bratislavě se o něm během uplynulých dní mluvilo. Mazanec měl smlouvu ve Slovanu, nikdy však netajil, že pokud se objeví konkrétní a zajímavý návrh z NHL, nechá ho to v klidu. "S vedením Slovanu jsme měli férovou dohodu, podle níž bude Mazanec uvolněn právě v případě kvalitní nabídky z NHL. Chtěl bych klubu poděkovat, že domluvu dodržel a Markovi vyšel vstříc. Slovan se zachoval velmi korektně," řekl Sivek.

Bývalý brankář Plzně odchytal za Slovan 23 utkání Kontinentální ligy, ovšem pravdou je, že poslední dobou dělal jen náhradníka. Kupříkladu všechny tři domácí duely s Chabarovskem, Kunlunem a Vladivostokem absolvoval Štěpánek, ačkoli je Slovan sehrál v náročném tempu během čtyř dní. "V posledních dnech Slovan registroval zájem více klubů, včetně NHL," informují stránky slovenského účastníka KHL.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Samotný Mazanec nechával věc otevřenou. "Proběhly i kontakty z Tipsport extraligy, jeden klub měl zájem poměrně intenzivní. Něco se objevilo v zámoří. Hodně jsem všechno zvažoval," řekl Mazanec v neděli. Tehdy ještě nebylo co komentovat. Věci dostaly spád v uplynulých hodinách. A vysoký gólman měl o čem přemýšlet.

Kdyby zůstal, mohl se probít do české reprezentace pro olympijské hry. Ale na druhou stranu stále sní sen o NHL, kterou si zachytal v Nashvillu, nicméně poslední dobou působil převážně na farmě. "Jednání jsou poměrně konkrétní, Marka to oslovilo. Po úvaze se rozhodl, že by se rád vrátil do zámoří," doplnil Michal Sivek.

Foto: www.todaysslapshot.com

Mazanec se s vedením Slovanu dohodl na ukončení smlouvy, brankářskou jedničkou týmu bude Jakub Štěpánek. Klub by měl navíc velmi rychle přivést jiného gólmana, který se Slovanem už v sobotu odletí na trip k utkáním do Ruska. Mazanec se naopak bleskově loučí, v brzké době bude dokončen jeho přesun do jedné z organizací NHL. Údajně je na spadnutí dohoda s New York Rangers, kde už působí Ondřej Pavelec. Tím pádem se perspektivní brankář vzdálí národnímu týmu, v němž si první dva duely zachytal na nedávném turnaji Karjala.

Odchovanec píseckého hokeje strávil za Atlantikem čtyři sezony, působil tam od roku 2013 do letošního jara. V barvách Nashvillu absolvoval 31 utkání NHL, jinak válel AHL za farmu v Milwaukee. Brankář extraligových šampiónů 2013 z Plzně měl v létě nabídky od jiných klubů NHL, tehdy žádná neklapla, také proto kývl Mazanec na zájem Slovanu. Teď příběh dostává zase opačný vývoj...

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz