Měl být tahounem, ale nebodoval. Rihards Bukarts se ve Zlíně loučí

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

13. listopadu 2017, 14:39

Adam Bagar

K Beranům v létě přišel jako velká ofenzivní posila, ale nenaplnil očekávání. Lotyšský útočník Rihards Bukarts v sedmnácti extraligových utkáních nasbíral pouhé čtyři body, ztrácel místo v sestavě. Výsledkem je vzájemná dohoda na předčasném konci ve zlínském klubu.

Plekanec Chance liga

„Důvodem ukončení angažmá Rihardse Bukartse ve Zlíně je slabá produktivita, v posledních zápasech se ani nevešel do sestavy. Samotný Rihards nebyl spokojen se zápasovým vytížením a se současnou pozicí v týmu. Po vzájemné dohodě jsme korektně došli k tomuto řešení,“ říká na klubovém webu generální manažer klubu Martin Hosták.

Ve Zlíně si přitom od jednadvacetiletého útočníka dost slibovali. Rihards Bukarts hrál dobře na světovém šampionátu v Kolíně nad Rýnem a ve spojení se svým bratrem Robertsem měl být tahounem zlínské ofenzivy. Ovšem nestalo se tak. „Cizinec s poměrně vysokou gáží musí být tahounem týmu, ne být na hraně sestavy,“ má jasno Hosták.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Lotyšský forvard v extralize nastoupil k sedmnácti zápasům, ve kterých nasbíral pouhé čtyři body za dvě branky a stejný počet nahrávek. Trenéři nebyli s jeho výkony spokojeni, Bukarts teď třikrát za sebou nehrál. „Svou pozici dával trenérům najevo, nicméně mančaft v posledních utkáních pravidelně bodoval a složení se neměnilo,“ vysvětluje Hosták.

Berani z posledních patnácti střetnutí bodovali hned dvanáctkrát a aktuálně jim patří solidní osmá příčka se ztrátou pouhých dvou bodů na elitní šestku. Po přestávce se představí v Hradci Králové, už bez mladšího z lotyšských bratrů. „Přejeme mu, aby si rychle našel nové angažmá a dařilo se mu lépe než ve Zlíně,“ zakončuje zlínský generální manažer.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz