Melenovský se po roce v Boleslavi loučí. Mladé gólmany povede Schwarz

Marek Schwarz | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladá Boleslav se v uplynulém ročníku hlavních mládežnických kategorií znovu prokousala mezi nejlepších pět týmů republiky, všemu vévodil mistrovský dorost. S jakými změnami vstoupí její realizační týmy do sezony nové?

Zásadní změna se týká nejstarší kategorie. Junioři sice odehráli kvalitní ročník, ale s poměrně vyzrálým kádrem pak ve čtvrtfinále nestačili na nejmladší extraligový tým z Karlových Varů. Po roční anabázi se u týmu loučí trenér Marek Melenovský.

„Touto cestou bych mu chtěl poděkovat za všechnu práci, co tady pro klub odvedl,“ uvedl v rozhovoru na klubových stránkách šéftrenér mládeže Petr Haken, který právě zaujme místo po Melenovském. K juniorce se tak vrací po dvou letech, jméno jeho asistenta by měl klub představit později.

„Myslím si, že Martin Škaloud je trenérem, který by měl bezesporu být součástí některého z realizačních týmů u mládežnických reprezentací.“

Výsledek uplynulého ročníku nicméně Hakena mrzel. „V play off jsme měli mnohem vyšší ambice, které jsme bohužel nedokázali naplnit. Mě osobně to ještě teď mrzí, protože jsem věřil, že ten tým bude silnější a Karlovy Vary dokáže porazit. Bohužel jsme narazili na dobře organizovaného soupeře a v žádném utkání nedokázali vstřelit více jak jednu branku. Páté místo vyloženě špatný výsledek není, doufali jsme ale ve víc,“ přiznal.

Jiná písnička už to byla u dorostu. Celek vedený Martinem Škaloudem si došel pro titul mistrů republiky, právě i sám trenér tak po triumfu s devítkou slavil druhé zlato během dvou sezon. Zde se snad ani nenabízela jiná volba, než aby u týmu pokračoval. Asistovat mu bude Ladislav Kolner.

Martin Škaloud

Martin Škaloud | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

„Myslím si, že Martin Škaloud je trenérem, který by měl bezesporu být součástí některého z realizačních týmů u mládežnických reprezentací. Určitě by byl pro národní tým obrovským přínosem,“ prohlásil pyšně Haken. „Mistrovský titul je obrovským úspěchem pro celou boleslavskou mládež, je to absolutní vrchol naší dosavadní práce,“ řekl k úspěchu.

Podobně se mu ale zamlouvalo i počínání deváté třídy, která došla do semifinále play off. Také proto na její lavičce pokračuje Lukáš Zörkler, jemuž bude asistovat Michal Michal.

„Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že znovu proklouzneme mezi absolutní špičku a budeme v semifinále, byli bychom šťastní. Musím vyzdvihnout i samotné hráče ročníku 2009. Byla radost vidět jejich zápasy, ale i potkávat je tady po zimáku a sledovat, jak mezi sebou komunikují, spolupracují a stále se chtějí zlepšovat,“ ocenil Haken partu, která se navíc z velké části podílela i na zlatu pro Středočeský kraj z republikového mistrovství krajských výběrů.

Lukáš Zörkler

Lukáš Zörkler | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zajímavá novinka se týká gólmanských trenérů. Po odchodu Lukáše Mensatora se k A-týmu posunul Filip Šindelář, klub tak musel vyřešit, kdo bude mít na starosti rozvoj mladých brankářů. Volba padla na další známé jméno, boleslavského rodáka Marka Schwarze!

Bývalý elitní gólman se zkušenostmi z NHL se už v minulém ročníku podíval k národním týmům, konkrétně k výběru do sedmnácti let. Jeho pravou rukou u boleslavských nadějí bude 23letý Matěj Rylich, jenž rovněž prošel místní mládeží.

Osmou třídu povede dosavadní asistent od devítky Jakub Mrázek, u dalších žákovských kategorií zůstávají Václav Drábek a Jan Hanzlík, páťáky a čtvrťáky z pozice hlavního kouče premiérově povede Jan Málek. Nejmladší Bruslaře povedou opět Mrázek, Radek Holík a Jaroslav Matějka starší.

K mládežníkům se navíc mohl vrátit Václav Pletka, jenž se skrz boleslavské akademické celky postupně propracoval až do A-týmu. Nakonec ale přijal nabídku Plzně, kde nastoupil k áčku po boku Josefa Jandače s Jiřím Vebrem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz