Benjamínek Přikryl o MS osmnáctek: Udělám všechno, abych tam jel!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

11. února 2018, 21:14

Jakub Prchal

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Jako šestnáctiletý věkem patří ještě do kádru reprezentace U17, letošní výkony ale Filipa Přikryla dostaly ještě výš. Do boje o šampionát osmnáctek! Dosáhne plzeňský šikula na metu, která se každoročně povede jen pár světovým talentům?

Nový fanshop

O nominaci si hlasitě řekl zejména na prosincovém turnaji ve Švýcarsku. Nyní se zaměřuje na ten americký. „Je to výzva. Vůbec nevnímám, že tam můžu být příští rok. Teď jsem tomu hrozně blízko a tady na turnaji udělám všechno pro to, abych v nominaci byl,“ říká Přikryl.

„Ze začátku jsem byl trochu svázaný, že jsem s o rok staršími spoluhráči, ale postupně jsem si zvykl. Teď už to nějak ani nevnímám. Snažím se hrát jako ve své kategorii,“ přibližuje jeden ze dvou hráčů ročníku narození 2001, kteří se za moře vydali. Tím druhým je Michal Teplý.

Pořád se snažím vyrovnat bráchovi, říká Přikryl

Teď se Přikryl chystá na turnaji pěti zemí v americkém Plymouthu, kde může očekávat hodně náročné zápasy. „Je tady to nejlepší, co nabízí kategorie do osmnácti let, protože se blíží mistrovství světa. Nebude to lehké,“ tuší.

První utkání odehrají čeští mladíci v úterý večer středoevropského času proti Finsku, celkem je čekají čtyři zápasy během čtyř dnů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz