Benjamínek turnaje Jecho už skóroval: Nehledím na to, že jsem mladší

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Až se v pondělí zaplní známá břeclavská tribuna skauty, všechny bude zajímat i české číslo jedenáct. Adam Jecho bude v patnácti letech nejmladším hráčem na celém Hlinka Gretzky Cupu.

Zlínský odchovanec, jenž po stopce domácích soutěží odešel do finské Tappary Tampere, se dobře předvedl hned v generálce proti Američanům – gólovou tečí nastartoval české vzepětí. To ale nakonec nemělo žádný efekt.

Adame, co si z přípravného utkání vezmete?
Pořád to byl přípravný zápas, ale musíme si z něj vzít ty chyby, které jsme udělali, a určitě se poučit do dalšího zápasu. Taky to musíme trošku zklidnit, přece jenom tam byly nějaké zbrklosti, a snažit se hrát, co nejlíp umíme.

Chyb dozadu jste udělali celou řadu. Pramenila ta propadnutí z přemíry snahy? Poprvé jste hráli před svými fanoušky.
Určitě je to tak, ale myslím si, že všichni jsou tady natolik zkušení, že takových chyb musíme udělat co nejméně. Měli jsme hodně propadnutí, která si musíme pohlídat a snažit se co nejlíp bránit. A potom dopředu jsme nedali moc gólů, to byla asi ta největší chyba.

Neproměněné šance vás hodně štvou, že?
Už jsme si to říkali v kabině, měli jsme opravdu spoustu šancí a musíme z nich dát daleko víc gólů. Když dáme z tolika šancí tři góly, tak nemůžeme proti takovému týmu vyhrát.

Vidíte v tom nějaký společný jmenovatel?
To asi nedokážu říct. Prostě nějaký den se daří a padá to tam, a nějaký den to tam nepadá a potom to takhle vypadá.

Vy jste byl jedním ze tří hráčů, kteří gól dali. Měl jste obrovskou radost.
Určitě! Byl to první gól, jak pro nás tady v Břeclavi, tak pro mě v reprezentaci. Matěj Prčík vystřelil od modré a já jsem to tak náhodně tečoval. To další už je historie. Ale diváci jsou tady skvělí, jak jste mohli vidět. I když to byl přípravný zápas, tak nás hnali dopředu. Určitě nám pomůžou i během turnaje.

Jako nejmladší hráč nejen v českém týmu, ale i na celém turnaji si užijete hodně pozornosti. Jak zvládáte držet krok s hokejisty staršími až o dva roky?
Snažím se to nevnímat a přizpůsobit se klukům. Samozřejmě je znát, že jsou starší a silnější, ale já se jim musím snažit co nejvíc vyrovnat a vůbec nehledět na to, že jsem mladší hráč. Mám v týmu stejnou roli jako všichni ostatní a musím se o každý zápas porvat, aby to vypadalo co nejlíp a udělali jsme co nejlepší výsledek.

O ten budete hrát už v pondělí. Švýcary dobře znáte, minulý týden jste proti nim třikrát uspěli. Věříte si díky tomu, že byste je mohli a měli porazit znovu?
Je pěkné, že jsme třikrát vyhráli, ale tady to bude úplně jinačí zápas. Musíme se soustředit na sto padesát procent, abychom vyhráli. Je strašně důležité, abychom do turnaje správně vkročili a proti Švýcarům vyhráli.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz