Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
10. ledna 2022, 11:17
Martin VoltrDůležité boje momentálně probíhají v nižším dorosteneckém patře, kde dojde po sezoně k reorganizaci a soutěže budou třístupňové. Průběh nadstavbových skupin už významně naznačuje, které týmy budou bojovat o mety nejvyšší i postup do extraligy.
Postupový klíč je teď už neúprosný: Ze čtveřice nadstavbových skupin projdou do další, finálové fáze pouze jejich vítězové. Skupiny čítají 21 kol a z tohoto programu už mají účastníci odehranou téměř polovinu.
Jen jeden tým je naprosto suverénní a už teď má výrazně nakročeno do finálových bojů. Náchod vede svou skupinu o 13 bodů, byť je fakt, že má odehráno nejvíc zápasů. Z deseti utkání ale ztratil pouze dva body za výhry až v nastavení, i brankovým poměrem 87:15 dává najevo jasnou dominanci. Druhý a šestý celek pak už dělí pouhé tři body.
Na severozápadě si to o postup rozdají Sokolov, Ústí nad Labem a béčko Karlových Varů, které jsou v téměř identické situaci a naskládány pouze v jednobodových rozestupech.
Ve skupině ze střední části Česka se nejlépe jeví Třebíč, jež z osmi duelů sedm vyhrála a chlubí se především defenzivou: 33 vstřelených gólů je až čtvrtým nejlepším počinem, zato 13 inkasovaných znamená fantastickou vizitku.
Zbývá doplnit východ republiky, kde vede polská reprezentace do 16 let, ovšem pouze o skóre před Břeclaví – a ta má zápas k dobru. Lvi mají slušně našlápnuto k potvrzení velkých ambic, o kterých jsme psali před sezonou. Na záda jim ale dýchají třetí Warriors se skvělou obranou, ostatní už do postupových bojů těžko zasáhnou.
I druhé a třetí místo znamenají pro týmy velkou motivaci. Druhé celky nadstaveb a dva nejlepší ze třetích příček si totiž po reorganizaci zahrají druhou nejvyšší soutěž (Ligu juniorů), zatímco ostatní tu nejnižší (Regionální ligu juniorů).
Nejproduktivnějším hráčem soutěže je Petr Hruška z Děčína, jenž v devíti zápasech nasbíral 34 bodů za 19 branek a 15 asistencí. Bilancí 14+13 v osmi utkáních se chlubí Maksym Bon, jeden z tahounů Náchoda.
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Baník Sokolov | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 42:27 | 24 |
2. | HC Slovan Ústí nad Labem | 10 | 7 | 1 | 0 | 2 | 58:25 | 23 |
3. | HC Energie Karlovy Vary "B" | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 46:26 | 22 |
4. | HC Děčín | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 42:42 | 15 |
5. | HK Lev Slaný | 10 | 4 | 1 | 0 | 5 | 45:35 | 14 |
6. | HC Pilsen Wolves | 10 | 2 | 1 | 1 | 6 | 30:50 | 9 |
7. | Mostečtí Lvi | 10 | 2 | 0 | 0 | 8 | 21:47 | 6 |
8. | HC Rokycany | 10 | 1 | 0 | 1 | 8 | 27:59 | 4 |
Kanadské bodování:
1. Petr Hruška (Děčín) 9 zápasů / 19+15
2. Matyáš Čaloun (Ústí) 10 / 15+10
3. Jan Dolejší (Slaný) 10 / 14+5
4. Matyáš Kincl (Ústí) 10 / 8+10
5. Tomáš Král (K. Vary) 9 / 9+7
Brankáři (alespoň 4 zápasy):
1. Matyáš Korous (Ústí) 4 zápasy / 1,71 ink. gólu na zápas
2. Stanislav Zmrhal (Sokolov) 10 / 2,70
3. Matěj Pavlovic (K. Vary) 8 / 2,87
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SK Horácká Slavia Třebíč | 8 | 7 | 0 | 0 | 1 | 33:13 | 21 |
2. | IHC Králové Písek | 9 | 6 | 0 | 0 | 3 | 38:25 | 18 |
3. | SC Kolín | 9 | 6 | 0 | 0 | 3 | 37:28 | 18 |
4. | HC Motor České Budějovice "B" | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 40:24 | 15 |
5. | Ice Dragons Telč | 7 | 4 | 0 | 0 | 3 | 31:25 | 12 |
6. | HC Letci Letňany | 8 | 3 | 0 | 0 | 5 | 22:27 | 9 |
7. | HC Střelci Jindřichův Hradec | 10 | 3 | 0 | 0 | 7 | 27:40 | 9 |
8. | HC Poděbrady | 8 | 0 | 0 | 0 | 8 | 19:65 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Tomáš Hlaváček (Písek) 9 / 16+6
2. Matěj Terč (Kolín) 9 / 8+9
3. Michal Kozlík (Písek) 9 / 4+10
4. Jakub Kretschmer (Č. Budějovice) 8 / 7+6
5. Jakub Šimek (J. Hradec) 10 / 3+8
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Albert Schacherl (Č. Budějovice) 5 / 1,20
2. Jan Trvaj (Třebíč) 8 / 1,33
3. Metoděj Císař (Písek) 9 / 2,51
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Náchod | 10 | 8 | 2 | 0 | 0 | 87:15 | 28 |
2. | Spartak Nové Město nad Metují | 8 | 5 | 0 | 0 | 3 | 46:32 | 15 |
3. | Bílí Tygři Liberec "B" | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 49:52 | 15 |
4. | HC Dynamo Pardubice "B" | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 42:23 | 13 |
5. | TJ HC Jablonec nad Nisou | 8 | 4 | 0 | 1 | 3 | 37:32 | 13 |
6. | HC Chrudim | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 41:41 | 12 |
7. | HC Spartak Choceň | 8 | 1 | 0 | 0 | 7 | 19:74 | 3 |
8. | HC Krkonoše | 9 | 0 | 0 | 0 | 9 | 15:67 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Maksym Bon (Náchod) 8 / 14+13
2. Ludvík Lejdar (Náchod) 7 / 15+9
3. Tomáš Hynek (Náchod) 10 / 13+11
4. Ondřej Zámečník (N. Město) 8 / 14+7
5. Daniel Dunda (Náchod) 9 / 11+8
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Jakub Beránek (Náchod) 5 / 1,00
2. André Lequin (Náchod) 5 / 1,94
3. Lukáš Tomeš (Jablonec) 3 / 2,67
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Polsko U16 | 10 | 8 | 0 | 0 | 2 | 54:18 | 24 |
2. | HC Lvi Břeclav | 9 | 8 | 0 | 0 | 1 | 50:22 | 24 |
3. | HCM Warriors Brno | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 60:15 | 22 |
4. | Tigers Zlín | 9 | 3 | 2 | 1 | 3 | 29:26 | 14 |
5. | HC Frýdek-Místek | 9 | 2 | 3 | 1 | 3 | 26:25 | 13 |
6. | SK Prostějov 1913 | 9 | 3 | 0 | 1 | 5 | 28:37 | 10 |
7. | HC Uherské Hradiště | 11 | 2 | 0 | 0 | 9 | 20:65 | 6 |
8. | MSK Orlová | 10 | 0 | 0 | 1 | 9 | 19:78 | 1 |
Kanadské bodování:
1. Jakub Hofman (Polsko) 10 / 10+10
2. Maksymilian Dawid (Polsko) 7 / 7+12
3. Jan Kolečkář (Warriors) 9 / 8+10
4. Adam Barcík (Warriors) 6 / 10+5
5. Damian Raczka (Polsko) 7 / 6+9
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Martin Fajmon (Warriors) 3 / 0,67
2. Ondřej Matoušek (Warriors) 4 / 1,64
3. Maksymilian Kura (Polsko) 4 / 1,94
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Piráti Chomutov "B" | 8 | 7 | 0 | 0 | 1 | 56:24 | 21 |
2. | HC Čerti Ostrov | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 41:34 | 12 |
3. | HC Stadion Cheb | 7 | 3 | 0 | 0 | 4 | 22:37 | 9 |
4. | HC Rebel Město Nejdek | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 22:46 | 3 |
Kanadské bodování:
1. David Havlík (Ostrov) 6 / 13+4
2. Filip Anděl (Chomutov) 7 / 10+5
3. Tomáš Jelen (Ostrov) 6 / 9+3
4. Petr Petr (Chomutov) 8 / 9+3
5. Filip Salinger (Nejdek) 5 / 6+6
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Alekos Dautovský (Chomutov) 8 / 3,06
2. Sebastian Klokočka (Ostrov) 8 / 4,08
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Slovan Louny | 7 | 3 | 2 | 1 | 1 | 28:17 | 14 |
2. | HC Česká Lípa | 7 | 3 | 0 | 2 | 2 | 31:20 | 11 |
3. | HC Stadion Litoměřice | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 20:14 | 11 |
4. | HC Roudnice nad Labem | 6 | 1 | 2 | 0 | 3 | 15:20 | 7 |
5. | HC Draci Bílina | 7 | 1 | 1 | 0 | 5 | 9:32 | 5 |
Kanadské bodování:
1. Vít Havel (Č. Lípa) 7 / 6+7
2. Adam Šlechta (Č. Lípa) 5 / 9+3
3. Michal Nezbeda (Litoměřice) 4 / 8+4
4. Ondřej Boczan (Č. Lípa) 5 / 8+1
5. David Stanko (Louny) 6 / 7+2
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Radek Fridrich (Louny) 5 / 2,15
2. Michael Dobrovolný (Č. Lípa) 7 / 2,43
3. Michael Papež (Litoměřice) 3 / 3,16
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SK Černošice | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 45:24 | 20 |
2. | HC Klatovy | 7 | 2 | 1 | 1 | 3 | 34:38 | 9 |
3. | HC Spartak Žebrák | 6 | 2 | 1 | 0 | 3 | 27:32 | 8 |
4. | HC Příbram | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 22:25 | 4 |
5. | HC Berounští Medvědi | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 14:23 | 4 |
Kanadské bodování:
1. Kristian Halbych (Černošice) 7 / 13+11
2. Martin Kalivoda (Klatovy) 7 / 9+4
3. Lukáš Brož (Černošice) 5 / 6+7
4. Daniel Jakab (Černošice) 5 / 6+6
5. Martin Lev (Žebrák) 3 / 6+6
Brankáři (alespoň 2 zápasy):
1. Dominik Bělohoubek (Černošice) 2 / 2,50
2. Radek Bezouška (Černošice) 5 / 3,08
3. Jindřich Kadlec (Klatovy) 3 / 3,60
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Smíchov 1913 | 9 | 6 | 1 | 0 | 2 | 42:30 | 20 |
2. | HK Kralupy nad Vltavou | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 56:26 | 16 |
3. | HC Benátky nad Jizerou | 8 | 5 | 0 | 1 | 2 | 32:25 | 16 |
4. | HC Buldoci Neratovice | 8 | 4 | 0 | 0 | 4 | 37:37 | 12 |
5. | SK Sršni Kutná Hora | 6 | 0 | 1 | 0 | 5 | 7:32 | 2 |
6. | HC Lev Benešov | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 18:42 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Filip Krátký (Kralupy) 7 / 13+13
2. Tomáš Krčmář (Kralupy) 7 / 14+7
3. Tomáš Pohořelý (Neratovice) 8 / 8+8
4. Tadeáš Leinweber (Smíchov) 8 / 10+5
5. Matyáš Šimon (Kralupy) 7 / 10+4
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Matyáš Valenta (Benátky) 5 / 2,38
2. Damián Rusiňák (Neratovice) 6 / 2,61
3. Jan Šmol (Kralupy) 5 / 3,14
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slavoj Český Krumlov | 7 | 3 | 1 | 0 | 3 | 27:34 | 11 |
2. | HC DDM České Budějovice | 5 | 3 | 0 | 1 | 1 | 24:28 | 10 |
3. | HC Tábor "B" | 6 | 2 | 0 | 2 | 2 | 29:22 | 8 |
4. | HC Lední medvědi Pelhřimov | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 35:33 | 8 |
5. | HC Strakonice | 5 | 2 | 1 | 0 | 2 | 21:19 | 8 |
Kanadské bodování:
1. Marek Bouška (Tábor) 6 / 7+5
2. Václav Pospíšil (Pelhřimov) 7 / 6+6
3. Filip Dohnal (Č. Budějovice) 5 / 6+5
4. Patrik Štos (Pelhřimov) 6 / 7+3
5. Jan Puffr (Č. Krumlov) 7 / 5+5
Brankáři (alespoň 2 zápasy):
1. Ondřej Koryťák (Tábor) 2 / 1,00
2. Richard Pajer (Strakonice) 2 / 3,50
3. Daniel Kůs (Strakonice) 3 / 4,24
Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BK Nová Paka | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 46:19 | 12 |
2. | HCM Jaroměř | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 27:15 | 12 |
3. | HC Opočno | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 34:36 | 12 |
4. | HC Dvůr Králové nad Labem | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 19:24 | 6 |
5. | HC Frýdlant | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 24:56 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Lukáš Fišar (N. Paka) 6 / 17+6
2. Vojtěch Kapucián (Opočno) 6 / 8+12
3. Petr Krivčík (Opočno) 6 / 9+9
4. Michal Zverka (Frýdlant) 6 / 11+2
5. David Krištof (Jaroměř) 4 / 7+6
Brankáři (alespoň 2 zápasy):
1. Adam Fajfr (Jaroměř) 2 / 2,00
2. Daniel Toman (N. Paka) 4 / 3,02
3. Matěk Brinkman (N. Paka) 2 / 3,50
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HHK Velké Meziříčí | 7 | 5 | 1 | 0 | 1 | 36:21 | 17 |
2. | SKLH Žďár nad Sázavou | 5 | 4 | 0 | 0 | 1 | 43:9 | 12 |
3. | Lokomotiva Česká Třebová | 5 | 2 | 0 | 0 | 3 | 15:23 | 6 |
4. | Slovan Moravská Třebová | 5 | 1 | 0 | 1 | 3 | 18:16 | 4 |
5. | BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 11:54 | 3 |
Kanadské bodování:
1. Jiří Vrzal (V. Meziříčí) 7 / 8+9
2. Šimon Bambula (Žďár) 4 / 9+4
3. Petr Karmazín (V. Meziříčí) 7 / 6+5
4. Zdeněk Staiger (V. Meziříčí) 7 / 4+7
5. Jaroslav Hejda (Žďár) 5 / 6+3
Brankáři (alespoň 2 zápasy):
1. Filip Mašek (V. Meziříčí) 7 / 2,49
2. Lukáš Křivský (Žďár) 5 / 2,55
3. Kryštof Budiš (M. Třebová) 3 / 2,82
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Orli Znojmo | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 67:24 | 22 |
2. | HC Spartak Uherský Brod | 9 | 6 | 1 | 0 | 2 | 55:31 | 20 |
3. | SHKM Hodonín | 9 | 5 | 1 | 1 | 2 | 67:39 | 18 |
4. | Technika Hockey Brno | 9 | 4 | 1 | 0 | 4 | 71:28 | 14 |
5. | HK Kroměříž | 8 | 1 | 0 | 1 | 6 | 33:43 | 4 |
6. | HC Boskovice | 8 | 0 | 0 | 0 | 8 | 4:132 | 0 |
Kanadské bodování:
1. Václav Běloch (Hodonín) 9 / 17+14
2. Jiří Huňady (Hodonín) 9 / 12+16
3. Patrik Dolinský (Hodonín) 9 / 16+8
4. Vojtěch Šobáň (Uh. Brod) 9 / 10+8
5. Jan Lancouch (Technika) 8 / 8+9
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Michal Smolka (Znojmo) 4 / 0,28
2. Daniel Melich (Technika) 4 / 1,13
3. Dominik Pospíšil (Uh. Brod) 3 / 1,43
Tým | Z | V | VP | PP | P | Skóre | Body | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | HC Černí vlci | 8 | 6 | 0 | 0 | 2 | 30:24 | 18 |
2. | Hokejový klub Opava | 7 | 5 | 0 | 0 | 2 | 45:23 | 15 |
3. | HC Brumov-Bylnice | 7 | 4 | 0 | 1 | 2 | 50:37 | 13 |
4. | HK Nový Jičín | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 28:46 | 11 |
5. | HC Vlci Český Těšín | 8 | 3 | 0 | 1 | 4 | 48:50 | 10 |
6. | HC Studénka | 7 | 2 | 1 | 0 | 4 | 21:27 | 8 |
7. | HC Bobři Valašské Meziříčí | 7 | 1 | 0 | 0 | 6 | 33:48 | 3 |
Kanadské bodování:
1. Yevhenii Arik (Brumov) 7 / 13+14
2. Mikuláš Pniok (Č. Těšín) 7 / 10+8
3. Alex Nesrsta (Brumov) 5 / 5+12
4. Jonáš Platzek (Opava) 5 / 9+6
5. Jakub Pavlík (Brumov) 7 / 8+7
Brankáři (alespoň 3 zápasy):
1. Samuel Sobol (Černí vlci) 6 / 1,61
2. Filip Juříček (Opava) 4 / 1,75
3. Samuel Kowalczyk (Brumov) 5 / 2,16
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz