Hokejka TV
Doporučujeme

fangear.cz

před 10 dny

Poznáte Pepu? I díky profi přípravě se udržel mezi elitou v Jyväskylä

Vzpomínáte na Pepu, který se v deseti letech vydal do Finska hrát hokej? Chtěl vyzkoušet jinou cestu, během níž musel zvládnout spoustu překážek. Jeho rodina se musela rozdělit, zajistit finance. Pepa se naučil anglicky, finsky, zapadl mezi nové kamarády, do nových kolektivů. I díky němu a jeho videím jste mohli nahlédnout do prostředí finského hokeje, do výchovy mladých hokejistů v zemi tisíců jezer i do života ve Finsku.

4. 7. 2024

Hauser chce pevnější pozici ve Spartě. Pomůže mu skatemill a lepší bruslení?

Útočník Petr Hauser se zkouší napevno usadit v nabitém kádru pražské Sparty. V juniorce pražského klubu dominoval a dokázal ji dotáhnout až k mistrovskému titulu. Juniorka a A-tým Sparty, to je ale obrovský rozdíl. V minulé sezoně dostal šanci ve třiceti zápasech Tipsport extraligy a zaznamenal sedm asistencí. Chce ale více a přesně ví, na čem potřebuje zapracovat.

4. 7. 2024

NHL, nebo univerzita? Celebriniho rozhodnutí přijde během pár dní

Je mu čerstvých osmnáct let, stal se jedničkou draftu a má být hlavní tváří přestavby San Jose. Macklin Celebrini nastoupil v úterý do tzv. development campu, který vede trenér John McCarthy, a poprvé oblékl tréninkový dres Sharks. Právě po tomto rozvojovém kempu, jenž skončí ve čtvrtek, by se měl Celebrini rozhodnout, jaké budou jeho další kroky.

30. 6. 2024

X: Draftová show ve Sphere. A vzniká nová česká kolonie?

Nejprve Adam Jiříček, druhý den potom Ondřej Kos a Adam Jecho. St. Louis si na víkendovém draftu zamluvilo hned tři české hráče. Prsty v tom jistě měl šéf evropského skautingu Blues Jan Vopat. Nejen zmíněné trio si velkou kariérní událost o to víc užilo díky strhujícímu vizuálu v lasvegaské Sphere.

29. 6. 2024

Jedničkou draftu NHL je Celebrini. ŠOK na 3. místě!

San Jose Sharks podle očekávání z první pozice na letošním draftu NHL ukázali na kanadského útočníka Macklina Celebriniho. Dvojkou je běloruský obránce Arťom Levšunov (Chicago) a překvapivou trojkou forvard Beckett Senecke (Anaheim).

28. 6. 2024

Jak se hledají noví rozhodčí? Ideální adepti jsou z juniorky, říká Pešina

Základním předpokladem úspěšného rozhodčího je dobré bruslení. Hokej se zrychluje a hru musí stíhat i sudí. Arbitrů je stále nedostatek, šéf extraligových rozhodčích Vladimír Pešina mladé nadějné adepty pro dráhu rozhodčího zkouší lovit v juniorských týmech extraligových klubů. Je to záruka, že mladí zvládají bruslení perfektně.

27. 6. 2024

Unikátní konfrontace! Extraliga vs. NCAA, přijede Cornell Big Red

Během srpna si čeští hokejoví fanoušci budou moct užít atraktivní hokejovou podívanou. Do České republiky totiž poprvé zavítá špičkový tým americké univerzitní NCAA Cornell Big Red. Ten se v poslední sezoně i s pomocí českého útočníka Ondřeje Pšeničky vytáhl mezi nejlepší osmičku soutěže, když ho ve čtvrtfinále vyřadili pozdější šampioni.

26. 6. 2024

Fibigr o průlomu v Kanadě: Ne všem se tak poštěstí. Vyhlíží draft i větší svaly

Obránce Jakub Fibigr prožil v OHL výborný nováčkovský rok. V základní části dosáhl průměru 0,7 bodu na zápas, z českých zadáků měli lepší první sezonu v kanadské juniorce jen Filip Novák, Jakub Zbořil a Filip Hronek. V nejbližších dnech navíc Fibigra čeká vstupní draft NHL, který může za jeho úspěšnou sezonou udělat sladkou tečku.