My nemáme široký kádr? divil se Kundrátek. Pro nás je každý hráč důležitý

Tomáš Kundrátek | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Strkanice, trash talk, k tomu dvě gólové přihrávky. Třinecký obránce Tomáš Kundrátek se při druhém finále v Pardubicích nezřídka objevil v centru dění. Neústupným stylem čas od času rozpálil i místní publikum. „Myslím, že pro diváka to byl skvělý play off hokej,“ bilancoval potom v mixzóně.

„Ale je to smůla, no. Zápas jsme ztratili, celý tým makal skvěle. Bohužel, tohle se určitě nesmí stávat. Je to velká škoda,“ soukal ze sebe Kundrátek.

Oceláři při středeční odvetě na východě Čech zase prokázali, že se s nimi musí počítat za každého stavu. Ve 47. minutě přitom Dynamo poskočilo do vedení 3:1, otěže zápasu pevně třímalo ve svých rukou. Jenže...

Za pouhých 44 vteřin se oba mančafty seřadily na stejné čáře. Ruku k dílu přiložil i Kundrátek, který při přesilovce po zbytečném faulu Pánika nabil do palebné pozice parťákovi Liboru Hudáčkovi.

Opařená enteria arena nicméně dlouho smutnit nemusela. Pardubice vystřihly podobnou pasáž na opačném konci ledu, dvěma zásahy v rozmezí minuty a půl pohřbily hostující vyhlídky na další památný zvrat.

Třinecký fantom Ondřej Kacetl nakonec tahal z klece šest kousků. Rarita, že? Stačí zalistovat v ligových análech – takový příděl v play off extraligový hegemon neslízl déle než patnáct let.

„Vyhrajete, prohrajete. Nezáleží na tom, jestli je to o gól.“

„Podle mě je to úplně jedno. Vyhrajete, prohrajete. Nezáleží na tom, jestli je to o gól,“ mávl rukou Kundrátek. Ve středu si odkroutil bezmála dvacetiminutovou směnu, víc času dostal jen kolega Adam Smith.

Další defenzivní kumpán Martin Marinčin oproti tomu druhý finálový svár musel odpískat už na konci úvodní třetiny. Po hitu pardubického kapitána Lukáše Sedláka odjel z ledu v očividných bolestech rovnou na ošetřovnu...

„Nevím, co se stalo, jaká je situace,“ pravil Kundrátek. Pro Třinec by Marinčinova absence značila citelnou trhlinu v plánech na obhajobu titulu. Kvůli zranění kromě toho celé play off chybí i další klíčový bek Jakub Jeřábek.

„Pro nás je každý hráč důležitý. Věříme v náš tým...“

„Jak víte, že nemáme široký kádr?“ opáčil Kundrátek na otázku reportéra ČT sport, při které zmínil hloubku třinecké soupisky a přetrvávající zdravotní trable Martina Růžičky. „Pro nás je každý hráč důležitý. Věříme v náš tým...“

Po dvoudenním odpočinku se vrcholící boje o Masarykův pohár přestěhují do města obklopeného Beskydy. „Těšíme se na ně. Připravíme se a zregenerujeme,“ slíbil reprezentační zadák.

❓ Přijdou HC Oceláři Třinec o dalšího důležitého obránce? ??

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Středa 17. dubna 2024

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz