Nechci mít posledních čtrnáct dní této sezony, ujišťuje Kutlák

Foto: hcmotor.cz

Do prvního semifinálového duelu WSM Ligy ve vyprodané Budvar aréně vyrukoval favorizovaný Motor proti možná trochu podceňovanému Kladnu a v tomto kontextu nastalo hned překvapení. Ve vyrovnaném a otevřeně hraném utkání šli hosté dvakrát do vedení, přičemž podruhé se jim to povedlo jen sedmnáct sekund po vyrovnání domácích. Pečetící trefu přidali v power play do prázdné klece. A co bylo důležité, ve druhé části přežili skoro minutové oslabení tři na pět.

Plekanec TELH

Jihočeši se prezentovali aktivním nástupem, ale postupně zařazovali zpátečku. Vázla jim rozehrávka, zaostávali v pohybu. Upadali do pasivity, která vyvrcholila před polovinou základní doby, kdy se nechali zmáčknout a dostali první gól. „Netuším, co se klukům honí v hlavách, jestli jim něco svazuje ruce a doléhá na ně nervozita před vyprodanou halou, v níž nás diváci ženou dopředu. Já ale určitě nechci mít posledních čtrnáct dní této sezony a udělám všechno, abychom postoupili dál,“ mísily se rozpaky s odhodláním ve slovech kapitána Zdeňka Kutláka.

„Každý hráč si musí srovnat v hlavě, jestli je připravený na play off a chce odevzdat všechno. Jinak nemá smysl, aby chodil na led.“

Pro Motor mohlo být hůř, když po ráně kladenského Davida Šticha od modré čáry zacinkala tyčka za zády brankáře Petra Kváči. Ale potom se domácímu týmu nabídla jedinečná příležitost k vyrovnání. Po návratu Petra Vampoly z trestné lavice zůstali na hanbě společně vyloučení Rytíři Adam Kubík s Davidem Tůmou a byla z toho skoro minutová výhoda pět na tři pro Budějovice. Jenže tlak zůstal bez efektu, byť pokračoval i při hře pět na pět až do druhé sirény. „Chyběla přesná střela nebo nějaký moment překvapení. Musíme se na to podívat. Jsou to možná rozhodující momenty, nezvládli jsme je,“ naléval čisté víno bývalý reprezentant.

Zápas plný obratů pro Energii! První bod v cestě za baráží má i Kladno »

U břehu Vltavy propukla euforie po akci Petra Vampoly ve 49. minutě. Mistr světa z roku 2010 obkroužil zezadu kladenskou klec a kolem levé tyčky zašoupnul kotouč za brankovou čáru. Stačilo však sedmnáct sekund a znovu vedli Středočeši. Jan Kloz z pravého kruhu vymetl pravý horní růžek nad klečícím Petrem Kváčou. „Pro mě to je nevysvětlitelné. Nevím, co bych k tomu řekl. Ale zbývalo dost času, aby se s tím dalo něco dělat,“ věděl dobře Zdeněk Kutlák.

Foto: hcmotor.cz

Budějovičtí se snažili, v největší šanci se však ocitl kladenský Jan Kloz. Více než dvě minuty před koncem zkusil Motor power play. Šestičlenné komando s jediným obráncem Zdeňkem Kutlákem rozjelo kolotoč v útočném pásmu, jenže poslední slovo si vzal Miloslav Hořava mladší, který se trefil od mantinelu do opuštěné klece. „Nebudu hodnotit ostatní hráče. Za sebe řeknu, že jsme mohli skórovat z přesilovky a já to mohl na konci prostřelit. Měli jsme šance, nedali jsme góly. Nemůžeme ale pořád dokola žehrat na stejnou věc,“ mračil se kapitán poražených.

Po předchozí sérii s Havířovem zaznělo z úst zkušenějších borců Českých Budějovic varování, že k úspěchu v semifinále nemusí stačit výkon ze čtvrtfinálových zápasů. Je nutné přidat. V úvodním vystoupení proti Kladnu se však těžko dalo mluvit o výrazně zvýšených obrátkách. „To si musí každý hráč srovnat v hlavě, jestli je připravený na play off a chce odevzdat všechno. Jinak nemá smysl, aby chodil na led. Ze zkušenosti z mojí kariéry můžu říct, že vždycky, když začalo play off, tak se do toho šláplo a nikdo se nemusel pošťuchovat k tomu, aby hrál lepší hokej,“ ohlížel se Zdeněk Kutlák.

Hokej v číslech: Exreprezentanti aneb Rozdíloví hráči série Motor – Kladno »

Jihočechy stále přibržďuje určitá váhavost ve střelbě. Dlouhé přemýšlení. „Dokola si říkáme, že musíme být přímočařejší směrem do brány a cpát se do gólmana. Tohle je play off a my potřebujeme před bránou mít co nejvíc lidí, abychom udělali nějaký závar. Doufám, že se to zvedne. Kladno nás nepřekvapilo ničím, co jsme od něj nečekali. Byl to klasický zápas s tímto soupeřem. Nic není ztracené, série se hraje na čtyři vítězství,“ nechtěl panikařit čerstvě osmatřicetiletý obránce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz