Nejdřív nešťastná teč, pak gól! A Moravčík nastartoval velký obrat

Foto: hcskoda.cz

Dlouho zaostávali, ve vedení byl soupeř, ovšem hokejisté Plzně nakonec zabrali a drtivým finišem dokázali sebrat proti Litvínovu všechny body. „Momentálně jsem šťastný, že se nám podařilo utkání otočit. Po druhé třetině, co si budeme povídat, to vypadalo hodně špatně,“ s ulehčením konstatoval po zápase obránce Michal Moravčík.

Pojď hrát hokej

Po dvou třetinách prohrávala plzeňská Škoda o tři branky. Nebyla tak výrazně horším týmem než mistrovskou kocovinou lomcovaný Litvínov, ale nebyla prostě efektivní. A navrch si přidala královskou porci smůly. Byl to právě Michal Moravčík, který z ní slízl tu nejvíc hořkou polevu.

Ještě za stavu 0:0 Machovský v brance Plzně vykryl Hüblovu střelu z úhlu a Moravčík nešťastně srazil puk za svého bezmocného gólmana. „Musím říct, že mi bylo fakt špatně. Psychicky mě to srazilo hodně dolů. Pomohli mi ale spoluhráči, kteří mi řekli, že se to může stát každému, ať to proto hodím za hlavu,“ upřímně přiznal. A jak vývoj duelu vypovídá, mladý obránce nebyl jediný, koho vlastenec nahlodal.

Musím říct, že mi bylo fakt špatně. Psychicky mě to srazilo hodně dolů

Indiáni totiž dostali dvě téměř slepené branky v samotném závěru druhé dvacetiminutovky. Nejprve se v 38. minutě podruhé, teď už bez cizího přičinění v koncovce, zaradoval Hübl a pak pět vteřin před odchodem do kabin zvýšil na 3:0 z hostujícího pohledu Martynek.

A nebylo to poprvé, co Škodu špatný závěr druhé třetiny postihl. V minulém kole inkasovala v Olomouci také v posledních šedesáti vteřinách před uplynutím 40. minuty. „Nevím, jestli to je jen souhra náhod. Podle mě je velkým faktorem koncentrace na hru, protože poslední okamžiky každé třetiny mohou být osudové. V Olomouci jsme o body přišli a tady nás to mohlo stát také celý zápas,“ pokračoval Moravčík.

Do třetí třetiny ale na led přišla jiná skvadra indiánů. Nově v brance s Patrikem Polívkou, který nahradil Machovského, a hladová po gólech. Přitvrdila v útoku, zpřesnila přihrávky a začala i pálit do černého. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit, a připomněli si, že Litvínov měl teď nějaké špatné výsledky, tak jsme to šli zkusit,“ prozradil Moravčík. „Hráčům jsme připomněli, že loni jsme doma nad chemiky vedli už 5:1 a oni to také dokázali srovnat na 5:5,“ doplnil svého obránce hlavní kouč Michal Straka.

Obrat nastartoval právě Michal Moravčík. Ve 44. minutě napřáhl od modré a puk skončil až za Janusem. „Po modré mi to poslal Kuba Jeřábek, a i když mi do střely padli dva hráči, dokázal jsem to prostřelit. Výbornou práci odvedli kluci z útoku, kteří gólmanovi clonili ve výhledu,“ vyzdvihl práci celé pětky. A pak se smíchem přiznal: „Byl to hodně velkej šutr, který mi spadl ze srdce.“

Byl to hodně velkej šutr, který mi spadl ze srdce

A pak se začaly v HM Aréně dít věci. Po 129 sekundách fanoušci propukli v jásot znovu. Dominik Kubalík protrhl střeleckou smůlu, která se mu lepila na paty od třígólového večera v Pardubicích, a ve výskoku zvládl tečovat Skleničkovu střelu. Vyrovnání bylo proto ve vzduchu a z něho ho do reality sundal přesně deset minut nato po exkluzivní přesilovkové nahrávce od Jeřábka Lukáš Pulpán.

Přestože indiáni měli v samotném závěru třetiny k dispozici další početní výhodu a v ní pěkné gólové možnosti, utkání šlo do prodloužení. A v něm prosadil se Marcel Hossa, stálice na střelecké listině v kolonce indiánů, a svým pátým gólem v pátém utkání nejenže prodloužil sledovanou litvínovskou pomistrovskou mizérii, ale hlavně zapsal Škodě druhý bod.

Sestřih z utkání Plzeň - Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz