Nejstarší hráč Sparty ukončil kariéru. Roky nezastavím, vzkazuje

Milan Jurčina | Foto: hcsparta.cz

2. prosince 2022, 18:37

Ondřej Mach

Sparta těsně před utkáním proti Hradci Králové informovala o tom, že svou hokejovou cestu po dohodě s vedením klubu ve 39 letech končí Milan Jurčina. Urostlý obránce v Praze působil necelé čtyři sezony.

„Bohužel roky nezastavím a rozhodl jsem se, že svou hokejovou kariéru ukončím. Spartě budu dál držet palce,“ citují Jurčinu oficiální sparťanské stránky.

„Bylo mi velkým potěšením strávit poslední sezony své kariéry právě ve Spartě,“ dodává bývalý slovenský reprezentační zadák.

Hokejový životopis rodáka z Liptovského Mikuláše je hodně pestrý. Během téměř dvacetileté profesionální kariéry si splnil celou řadu snů...

Mezi mantinely slavné NHL se představil ve 451 zápasech: válel za Boston Bruins, Washington Capitals, Columbus Blue Jackets nebo New York Islanders.

„Rozhodl jsem se, že svou hokejovou kariéru ukončím. Spartě budu dál držet palce.“

Toho času zároveň stabilně patřil do národního týmu Slovenska. Dres s dvojramenným křížem oblékl na třech olympijských turnajích, zahrál si také na pěti světových šampionátech.

Po návratu do Evropy procestoval velkou část starého kontinentu. Přes Finsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Chorvatsko a Německo se vrátil zpátky do Česka, se Spartou si plácl v roce 2019. Předtím v extralize hájil barvy Chomutova.

„Když se podíváte na Milanovu kariéru, nezbývá než smeknout klobouk. Děkujeme mu za vše, co pro Spartu v posledních necelých čtyřech sezonách odvedl a přejeme mu jen to nejlepší do nové fáze života,“ říká na jeho adresu sportovní ředitel Petr Ton.

„Když se podíváte na Milanovu kariéru, nezbývá než smeknout klobouk.“

Letos Jurčina za Pražany stihl naskočit do dvanácti duelů, ve kterých nebodoval a ve statistice plus minus skončil na hodnotě -2. Jeho průměrný ice time se pohyboval kolem dvanácti a půl minuty.

„Děkuji celé organizaci a fanouškům za milé přijetí i rozloučení. Určitě se na zápasy přijdu po novém roce opět podívat,“ loučí se velezkušený bek.

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz