Nominace dvacítky do Hodonína: Galvas či Škarek, ale i benjamínek Myšák!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Hokejová sezona sotva začala, a reprezentaci do 20 let už čeká poslední přípravný turnaj před mistrovstvím světa! Junioři se v listopadu představí na turnaji čtyř zemí v Hodoníně, koho Václav Varaďa nominoval?

Plekanec TELH

Prázdninové testy dopadly pro dvacítku rozporuplně. Po dvou výhrách nad Švýcary měla poloviční úspěšnost ve dvojutkání na finské půdě a následně obsadila na turnaji ve Švédsku poslední místo. Nevyzrála na nikoho ze silné evropské trojky a skončila s nelichotivým skóre 4:13.

„Samozřejmě nejsme spokojení s výsledkem, a to kluci taky ne. Ale všechno směřuje k prosinci a lednu. Nám tyhle tři zápasy pomůžou v rozhodování, kdo nakonec bude v sestavě,“ uvedl asistent trenéra Patrik Eliáš. „Kluci turnaj odmakali. Nasazení, bojovnost, dodržování systému, všechno tam bylo. Akorát se hraje na góly, a ty jsme my nedávali, a pak jsme dojížděli na speciální týmy,“ řekl tehdy.

Třídenní klání se teď stěhuje do jihomoravského Hodonína, kde se čeští junioři utkají od pátku 9. do neděle 11. listopadu postupně se Švédskem, Ruskem a Finskem. Všechny zápasy hrají od 18:30.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bez všech zámořských krajánků trenéři vsadí na hráče z domácích klubů, ovšem se třemi „finskými“ výjimkami. Očekávat se dala nominace brankáře Jakuba Škarka, jenž se perfektně uvedl v Lahti, i tvořivého obránce Martina Huga Haše, přestože ten ještě patří do kádru osmnáctky a v Tampere zatím neúspěšně bouchá na dveře A-týmu.

Překvapením je ovšem jméno jiného zadáka Jakuba Müllera. Odchovanec Kladna letos odešel od Rytířů do Lappeenranty, v místní juniorce má 6 bodů (0+6) ve 12 zápasech a s 56 trestnými minutami je aktuálně třetím nejvylučovanějším hráčem soutěže. V národním týmu prožije coby hráč ročníku 1999 životní premiéru.

Tahounem výběru bude olomoucký Jakub Galvas, který už má i zkušenosti z dospělé reprezentace; po zdravotní pauze se vrací David Kvasnička. V útoku nechybí z nejstaršího ročníku Ondřej Machala, Jan Hladonik či Lukáš Rousek.

Na opačném pólu věkového spektra stojí kromě Haše a Michala Teplého zejména Jan Myšák (na úvodním snímku). Teprve 16letý litvínovský talent parádně vstoupil do extraligy a minulý týden ho poprvé vyzkoušela i osmnáctka, za niž odehrál jeden ze tří zápasů s Ruskem. Přestože se neprosadil, teď dostal laso i od trenérů nejstaršího mládežnického výběru a zabojuje o šanci na mistrovství světa dvacítek!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jakub Škarek (Lahti, Finsko), Lukáš Dostál (Třebíč).

Obránci:
Jakub Galvas (Olomouc), Michael Gaspar, David Kvasnička (oba Litoměřice), Matyáš Zelingr (Kladno), Martin Hugo Haš (Tampere, Finsko), Jakub Müller (Lappeenranta, Finsko), Dalimil Mikyska (Třebíč).

Útočníci:
Jakub Pour, Jaroslav Dvořák (oba Litoměřice), Karel Plášek (Kometa Brno), Ondřej Machala (Pardubice), Jan Jeník, Michal Teplý (oba Liberec), Jan Hladonik (Třinec), Ondřej Chrtek (Benátky nad Jizerou), Jakub Navrátil (Přerov), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Jan Süss, Vojtěch Střondala (oba Třebíč), Jan Myšák (Litvínov).

Náhradníci:

Brankáři: Daniel Dvořák (Hradec Králové), Dominik Pavlát (Chomutov). Obránci: Ondřej Buchtela (Chomutov), Tomáš Dajčar (Litoměřice), Jan Bednář, Vratislav Kunst (oba Benátky nad Jizerou), Mikuláš Pohl (Přerov), Jakub Jenáček (Vsetín), Jakub Muška (Vrchlabí). Útočníci: Jaromír Pytlík, Radim Toman (oba Vítkovice), Oscar Flynn, Filip Jirásek (oba Litoměřice), Jan Václavek (Zlín), Zdeněk Sedlák (Oulu, Finsko), Adam Raška (Frýdek-Místek), Petr Eret (Plzeň).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Aleš Krátoška a Patrik Eliáš
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda

Program turnaje v Hodoníně

Pátek 9. listopadu:
15:00 Finsko – Rusko
18:30 Česko – Švédsko

Sobota 10. listopadu:
15:00 Švédsko – Finsko
18:30 Česko – Rusko

Neděle 11. listopadu:
15:00 Rusko – Švédsko
18:30 Česko – Finsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz