Nový člen české legie v Amuru? Chabarovsk jedná s nadějí Tampy

Foto: syracusecrunch.com

29. června 17:51

Václav Jáchim

Víc než čtyři sezony bojoval o uplatnění v organizaci Tampy Bay, teď je ve hře jeho přesun do Evropy. Dominik Mašín se navzdory maximální snaze neprobil do kádru Lightning a nejspíš chystá důležitou změnu. Podle ruského webu sports.ru jedná o přesunu do Kontinentální ligy, zájemcem o jeho služby je prý Amur Chabarovsk.

partneři českého hokeje

Podle zmíněného zdroje jsou rozhovory ve finální fázi, jednání by měla skončit podpisem smlouvy. Pokud se tak stane, Mašín v Amuru doplní legii českých krajánků. Nové smlouvy nedávno uzavřeli Tomáš a Hynek Zohornové, pokračují také obránce Michal Jordán a brankář Marek Langhamer.

Čtyřiadvacetiletý Mašín hrál na našem kontinentu pouze doma v Česku. Odchovanec hokeje v Kolíně nastupoval za mládežnické týmy pražské Slavie, v roce 2014 odešel za Atlantik a dva roky byl členem kádru kanadského juniorského klubu Peterborough Petes.

V době dospívání platil za elitního tuzemského beka, Mašín dělal kapitána úspěšné reprezentační osmnáctky, která na jaře 2014 vybojovala ve Finsku stříbrné medaile z mistrovství světa. Záhy byl Mašín draftován Tampou Bay, zástupci Blesků si ho vybrali už ve druhém kole – z celkově 35. pozice.

Foto: Markéta Křížová

Už v průběhu sezony 2015-16 sehrál český bek čtyři utkání AHL za farmu v týmu Syracuse Crunch, následně se tam snažil přesvědčit další čtyři roky. Loni v létě si hodně věřil, že konečně prorazí, vysněná NHL byla a stále je ohromnou metou.

„Pokud se to nepovede, budu zklamaný. Ale vím, jaký je tam kádr. Takže i když mě pošlou dolů, budu muset makat na farmě, abych se do prvního týmu co nejdřív dostal," uvedl účastník MS dvacítek 2015 a 2016 během letního kempu reprezentace v Jihlavě.

Kdyby působil v méně vyspělé organizaci, kde kupříkladu probíhá generační výměna, šanci by už nejspíš dostal. „Někdy si to říkámale já chci, aby si tým vedl dobře. Snažím se dostat nahoru, když se to povede, pak je lehčí hrát v dobrém mužstvu. Tím spíš v pozici obránce. Pokud jste v horším, není úplně jednoduché se adaptovat. A dostáváte třeba spoustu gólů," upozornil.

Velká touha ovšem zatím nedošla naplnění. Během uplynulé sezony sehrál Mašín za Crunch 59 utkání základní části AHL, zaznamenal dva góly a 14 nahrávek. Jestliže se nyní naplní informace o jeho stěhování do východních končin Ruska, začne Mašín novou hokejovou i životní kapitolu. Což by mohlo zajímat  český národní tým, za který si progresivní bek dosud nezahrál žádné oficiální utkání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz