Nula mě těší, ale hlavní je vítězství, říká Bartošák. Kam dá fotku s Lundqvistem?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

4. května 2019, 21:53

Václav Jáchim

Čekal to málokdo, ale švédské hvězdy z NHL proti české reprezentaci mlčely. A to dokonale. Čisté konto proti zvučnému sokovi slavil Patrik Bartošák. Čerstvý novic v kádru Třince jednak vydatně přispěl k cenné výhře, jednak dost možná získal plusové body k pozici jedničky pro mistrovství světa v Bratislavě.

Předpokládám, že nula proti mistrům světa těší hodně.
Určitě. Ale hlavně mě těší, že jsme vyhráli. Proti Švédům se nevyhrává každý den, zvlášť takovým výkonem, jaký jsme předvedli. Těší mě to hodně, ale v neděli nás čeká další zápas a my se na to musíme připravit.

Porazit Švédy bude důležitější příští pátek, že?
My s nimi na mistrovství hrajeme v pátek? To ani nevím. Jo, myslím, že to bude důležitější. Tohle je spíš taková generálka, ale za tu výhru jsme rádi.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Výkon národního týmu byl v porovnání se čtvrtečním zápasem mnohem lepší, co říkáte?
To já nevím. Podle mě jsme i ve čtvrtek předvedli dobrý výkon. Bohužel nám to tam nespadlo. Jejich gólman tam tehdy chytal výborně.

Je radost z vítězství sladší, když jste vychytal řadu švédských hvězd NHL?
Asi jo, asi se z toho budu radovat víc večer na hotelu. Ale teď to nějak nevnímám. Jsem rád, že jsme vyhráli. Že je konec, že si můžu jít lehnout a odpočívat.

Jste hodně unavený?
Budu se opakovat jako minulý týden na Slovensku. Tam bylo také strašné vedro. Teď také. Přišlo mi, že bylo dusno. A nebo je to tím, že mám špatnou fyzičku (usměje se).

Kdy jste měl nejvíc práce? Ve třetí třetině?
Nevím, kolik tam šlo přesně střel. Myslím, že Švédové nejvíc tlačili první třetině, kdy v posledních pár minutách dostali dvě přesilovky. To bylo asi nejtěžší.

Sestřih utkání Česko – Švédsko

Před zápasem jste mluvil o tom, jak se těšíte, až nastoupíte proti Henriku Lundqvistovi. Jste šťastný, že se vám ho povedlo porazit?
Jsem hlavně rád, že jsem si proti němu mohl zachytat. Neberu ho jako extra soupeře, není to tak, že bych se na něj připravoval víc než na ostatní. Spíš jsem rád, že jsem si proti takovému gólmanovi mohl zachytat a že jsem ho mohl i porazit.

Co jste si řekli při podávání rukou?
Zeptal jsem se ho, jestli se s ním můžu vyfotit. On souhlasil, jsem spokojený. Vyfotil nás náš fotograf.

Kam si fotografii dáte?
Možná na vchodové dveře (směje se). Ne, určitě jsem rád. Možná ji budu někde sdílet, ať dostanu nějaké lajky. Ale dělám si srandu. Jsem za to rád, nebudu z toho však dělat vědu.

Kdo bude chytat v neděli proti Rusku?
Trenéři nám ještě nic neřekli, to nechám na nich.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Co myslíte, pomohl jste si k pozici brankářské jedničky pro mistrovství světa?
Každý zápas je důležitý. Němci, Slováci i tenhle se Švédy. Každé utkání se počítá. Nedával bych tomu nějakou přílišnou váhu, ale jsem za to rád.

Skalpem Tre Kronor jste udrželi šanci na prvenství v Carlson Hocky Games.
To je asi nejdůležitější, ať to zvládneme co nejlépe. Osobní výsledky jsou na druhé koleji. Ale pokud ten turnaj vyhrajeme, tak se nám na šampionát pojede lépe.

A poslední věc: atmosféra v hale neměla chybu, že?
Výborná! Já to znám z extraligy. Když sem člověk přijede, je to tady asi nejlepší v lize.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz