Oceláři myslí na semifinále, Varaďu před startem trápí zranění čtyř opor

Foto: hcocelari.cz

Úřadující vicemistr z Třince udržel kádr a pomýšlí znovu na horní pozice. „Spokojený bych byl, pokud by se nám povedlo semifinále,“ přiznává viceprezident Ocelářů Jan Czudek.

Nový fanshop

Oceláře ze stabilních hráčů opustili jen obránce Tomáš Linhart s útočníky Danielem Rákosem a Jakubem Petružálkem. Z dalších borců odešli ještě brankář Jan Strmeň, zadák Bohumil Jank a junior Michal Kvasnica, který v sedmnácti letech zapsal osm extraligových startů.

„Příchodů bylo méně než odchodů, je to zapříčiněno tím, že jsme nastoupili ocelářskou cestu a potřebujeme prostor i pro naše mladé hráče, které chceme dál zabudovávat.“

Místo nich sáhli Oceláři po kvartetu posil. Ze Zlína přišel pod Javorový lotyšský reprezentant Roberts Bukarts, ze zámoří se vrátil odchovanec Jan Hladonik, třineckou ofenzivu posílil také Marek Viedenský a do zadních řad klub získal zatím na tři měsíce Martina Gernáta.

Slovenský obránce přišel pod Javorový jako náhrada za Vladimíra Rotha. „Ten je po operaci a mohl by se vrátit do dvou měsíců,“ hlásí kouč Václav Varaďa. „Čtyři až šest týdnů nám navíc bude chybět i Martin Růžička, který má nohu v sádře,“ čítá zklamaně citelné ztráty.

Foto: hcocelari.cz

Na marodce je taky Jiří Polanský. „Tam to vypadá na naštípnutý malíček na noze. Je to hokej a ne fotbal, a tak věřím, že se v brzké době objeví na ledě,“ líčí Varaďa s tím, že úplně fit není ani Roberts Bukarts. „Má drobné zranění, ve Zlíně už by však mohl být připraven.“

Sportovního ředitele Jana Peterka mrzí zranění hráčů, ale s posílením mančaftu je spokojený. „Příchodů bylo méně než odchodů, je to zapříčiněno tím, že jsme nastoupili ocelářskou cestu a potřebujeme prostor i pro naše mladé hráče, které chceme dál zabudovávat,“ líčí.

Winter Classic ve Vítkovicích? Nějaké přípravy jsou, říká Peterek

„Mladší hráči už v minulé sezoně potvrdili, že hokej umějí a jsou schopni týmu pomoci. Čeká je průlomová sezona a věřím, že potvrdí výkonnost z loňska,“ navazuje Varaďa s tím, že po extralize pokukuje třeba i šestnáctiletý Adam Raška, který začal sezonu ve Frýdku-Místku.

Oceláře kromě domácí soutěže a Ligy mistrů čeká i premiérová účast na Spengler Cupu. „Já raději hraju zápasy než trénuju. Čím víc jich bude, tím je to lepší. V Americe se odehraje víc než osmdesát utkání, nemůžeme se na nic vymlouvat,“ líčí kapitán Lukáš Krajíček.

Foto: hcocelari.cz

Po posledním extraligovém stříbru mají pod Javorovým znovu velké ambice. „Ocelářská cesta je i nadále našim hlavním cílem. A spokojený bych byl, pokud by se nám povedlo semifinále. Předpokládám, že samozřejmě bude vítězné,“ usmívá se viceprezident Jan Czudek.

Třinečtí si mohou sezonu oživit také zápasem pod širým nebem. Pokud se vše povede, v Ostravě vyzvou vítkovického rivala. „Nějaké přípravy jsou. Původně to mělo být na atletickém stadionu, ale novým místem by měla být oblast Dolních Vítkovic,“ nastiňuje na závěr Peterek.

Soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Nick Malík.

Obránci:
Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Filip Haman, Martin Gernát, Lukáš Kovář, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Martin Adamský, Roberts Bukarts, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Jiří Polanský, Adam Raška, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Marek Viedenský, Roman Vlach.

Příchody do HC Oceláři Třinec

Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand)
Roberts Bukarts (Zlín)
Marek Viedenský (Slovan Bratislava)
Martin Gernát (Lausanne)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Daniel Rákos (Hradec Králové)
Tomáš Linhart (Hradec Králové)
Bohumil Jank (Chomutov)
Jan Strmeň (České Budějovice)
Jakub Petružálek (Litvínov)
Michal Kvasnica (Portland)

Zápasy HC Oceláři Třinec před TELH

09.08. HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:2 sn (Bukarts, Hrňa)
14.08. HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 0:3 (Viedenský, Matyáš, Bukarts)
15.08. HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (M. Kovařčík, O. Kovařčík, Hrňa)
18.08. HC Oceláři Třinec – HK Soči 3:1 (Cienciala, Adamský, Bukarts)
23.08. HC Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín 3:1 (Růžička, Bukarts, Polanský)
31.08. HC Oceláři Třinec – Djurgaarden 1:6 (Adamský)
02.09. HC Oceláři Třinec – Tappara Tampere 2:8 (Chmielewski, Cienciala)
07.09. Djurgaarden – HC Oceláři Třinec 3:4 (Dravecký, Marcinko, Haman, Chmielewski)
09.09. Tappara Tampere – HC Oceláři Třinec 3:2 pp (Hrňa, Viedenský)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz