Olesz poprvé v novém domově, trénoval i s parťáky z Vítkovic

28. srpna 2019, 12:14

Adam Bagar

Do olomoucké přípravy se už dnes zapojila pátá letní posila – zkušený útočník Rostislav Olesz! Jak v novém působišti vypadaly jeho první krůčky na ledě?

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Jak slíbil, tak i splnil. Třiatřicetiletý bojovník se ráno hlásil na tréninku Olomouce, se kterou se dohodl na spolupráci. Ještě před tréninkem si ze střídačky prohlédl ledovou plochu, kterou dosud znal jen jako soupeř, a poté už s kohouty vyjel do království mlhy.

Rostislav Olesz působil posledních pět sezon v mateřských Vítkovicích, kde se ale v létě nečekaně dohodl na ukončení smlouvy. „Nebylo to vůbec o penězích. Odešel jsem kvůli trenérům, se kterými jsme nenašli společnou cestu,“ líčil na tiskové konferenci.

Během srpna se zapojil do přípravy prvoligové Poruby a čekal na nabídky. Ve hře bylo také, že by zůstal, za RT TORAX dokonce nastoupil v pátečním zápase proti slovenské Dubnici a k jasné výhře 6:1 přispěl jednou asistencí, ale volba nakonec padla na Olomouc.

„Mám radost, že jsem se s Rosťou domluvil na spolupráci,“ uvedl pro klubový web generální manažer Erik Fürst. O Olesze moc stál. Bronzový medailista z olympiády v Turíně má za sebou devět sezon v zámoří, za Floridu, Chicago a New Jersey sehrál 365 utkání.

Olesz si zase zahraje s Irglem a spol.

V extralize bojoval kromě Vítkovic i za Spartu, mezi tuzemskou elitou nasbíral 376 startů a 170 bodů. V nové sezoně přidá další a navrch si v jednom dresu zahraje s dobře známými parťáky z Vítkovic Zbyňkem Irglem, Petrem Strapáčem či Petrem Kolouchem.

Aktuální soupiska HC Olomouc

Brankáři:
Jan Lukáš, Branislav Konrád.

Obránci:
Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský, David Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Alex Rašner, Tomáš Valenta.

Útočníci:
Jan Knotek, František Skladaný, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl, Vojtěch Tomeček, Jan Káňa, Josef Podlaha, Michal Matiaško, Marek Hecl, Lukáš Klimek, Vilém Burian, Lukáš Nahodil, Rostislav Olesz.

Změny v HC Olomouc

Příchody:

Lukáš Klimek (Ú, Sparta)
Marek Hecl (Ú, Trenčín)
Alex Rašner (O, Havířov)
Tomáš Valenta (O, Zlín)
Rostislav Olesz (Ú, Vítkovice)

Odchody:

Aleš Jergl (Ú, Hradec Králové)
Miroslav Holec (Ú, České Budějovice)
Jakub Galvas (O, Jukurit)
Bruno Mráz (Ú, Zvolen)
Robin Staněk (O, Jihlava)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz