Orlová shání peníze, bude hrát 2. ligu? O licenci se zajímá Karviná

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

20. června 2017, 11:47

Adam Bagar

Nad východní skupinou druhé ligy se nadále vznášejí určité otazníky. Poruba zůstává, účast ve třetí nejvyšší soutěži čerstvě potvrdil také Nový Jičín, ale jak to bude s Orlovou? "Je to padesát na padesát, jasno by mělo být do konce příštího týdne," sděluje pro hokej.cz klubový prezident Daniel Marosz.

Jágr Chance liga

Orlová si návrat do třetí nejvyšší soutěže vybojovala po třech sezonách strávených v krajském přeboru. „Druhou ligu rozhodně hrát chceme. Po letech v kraji je to příležitost, jak úsilí z těch posledních sezon posunout někam dále a přilákat lidi zpátky na náš stadion. Přes léto uděláme vše pro to, abychom ji mohli hrát,“ řekl Marosz krátce po mistrovských oslavách.

"Městské zastupitelstvo hokej nepodpořilo. Chtěli jsme po nich 400 tisíc. Jenže ani to nám nedali, takže na poslední chvíli musíme shánět peníze."

Všechno ale pochopitelně stojí a padá na zajištěném rozpočtu, na druhou ligu je potřeba aspoň dva až dva a půl milionu korun. A to Orlová momentálně nemá. „V pondělí zasedalo městské zastupitelstvo a hokej nepodpořilo. Chtěli jsme po nich čtyři sta tisíc. Jenže ani to nám nedali, takže na poslední chvíli musíme ty peníze shánět,“ prozrazuje prezident Orlové.

„Většinu rozpočtu máme, ale chybí nám částka, kterou jsme chtěli po městě,“ dodává Marosz. Pokud se druholigovému nováčkovi nepodaří takřka půl milionu korun sehnat, potom ve třetí nejvyšší soutěži startovat nebude. „Myslím, že teď je to tak padesát na padesát. Nejpozději do konce příštího týdne už by mělo být jasno,“ přiznává dvaačtyřicetiletý činovník.

Pokud to nevyjde, může nastat varianta s předáním licence do Karviné

Ten počítá také s variantou, že by se druhá liga v Orlové letos nehrála. „Vím, jak to chodí na našem slavném městě, takže jsme byli připraveni na obě varianty a podali i přihlášku do kraje. Samozřejmě se snažíme o druhou ligu, ale kdyby to nevyšlo, tak bychom šli zpátky do krajské soutěže a příští rok to už chtěli dát konečně do kupy,“ pokračuje Daniel Marosz.

V takovém případě by po licenci nejspíš sáhla Karviná. „Už s námi jednali ve smyslu, že pokud by nás město nepodpořilo a my nesehnali peníze, tak o to mají zájem. Ale zatím ještě sháníme peníze a až ve chvíli, kdy by to nevyšlo, může nastat varianta s předáním licence do Karviné,“ uzavírá prezident klubu, který si druhou ligu zahrál naposledy v sezoně 2013-14.

Složení skupin druhé ligy pro sezonu 2017-18

Skupina Západ (11): HC Kobra Praha, HC Vlci Jablonec, HC Vrchlabí, HC Trutnov, HC Děčín, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany, HC Most.

Skupina Střed (10): BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, SHC Klatovy.

Skupina Východ (8): Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Nový Jičín, HC Tatra Kopřivnice, HC Orlová, HC RT TORAX Poruba 2011.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz