Osmnáctka zná první soupeře pro příští mistrovství

Foto: Chris Tanouye / HHOF-IIHF Images

O pár dní později než v běžných letech uzavřela reprezentační osmnáctka svou sezonu, bohužel ale jen kvůli posunutému termínu mistrovství světa. Nová generace se už dozvídá své soupeře pro příští šampionát.

Fanshop národního týmu

Od návratu do elitní skupiny v roce 2009 postoupila osmnáctka mezi nejlepší čtveřici jen dvakrát, jednou z toho bylo stříbro a jednou čtvrté místo. Na letošním turnaji obsadila konečnou sedmou příčku, z poražených čtvrtfinalistů totiž byla v základních skupinách druhá nejhorší.

Právě podle umístění se na mládežnických šampionátech tradičně sestavuje složení skupin pro následující rok. Češi tak už znají dva ze čtyř soupeřů, na něž narazí.

A už teď je jasné, že z papírového hlediska nebudou mít skupinu tak nabitou jako letos, kdy hráli proti třem sokům ze světové špičky. Čekají je totiž bitvy s Běloruskem a Německem.

Na Bělorusy však pozor: Přestože jsou mezi elitou stabilně teprve od roku 2017, v mládeži mají velmi silné ročníky a úspěch jim vynáší rovněž intenzivní rozvojový program po vzoru Spojených států. Na minulém mistrovství porazili Čechy i Finy, letos suverénně zvládli duely se Švýcary a Lotyši a v řadě pasáží trápili největší favority.

O některá jejich esa by navíc mohl být zájem i v zámoří. Hlavně o Danilu Klimoviče, jenž nastřílel šest gólů – a všechny v přesilovkách!

Němci naopak patrně budou dlouhou dobu vzpomínat na exkluzivní ročník 2002, který loni šampionát po postupu mezi elitu smolně minul. Na letošním turnaji nicméně nesehráli špatnou bitvu proti Čechům a potom zatopili Američanům.

Do „české“ skupiny příští rok půjdou ještě stříbrný a bronzový celek vrcholícího šampionátu. Nové mistry světa čeká skupina se čtvrtým týmem, Spojenými státy, Švýcarskem a Lotyšskem.

Z kádru reprezentace, která se bude v příštích dnech vracet do Česka, zajímá příští šampionát pětici hráčů – obránce Tomáše Hamaru a útočníky Šimona Slavíčka, Matyáše Šapovaliva, Jiřího Kulicha a Dominika Rymona.

Už teď je jasné, že právě oni by měli patřit mezi tahouny nové osmnáctky. Ale mezitím – dokonce už za tři měsíce – je snad čeká ještě jeden velký turnaj: domácí Hlinka Gretzky Cup.

O tom, kde se příští rok uskuteční mistrovství světa do 18 let, prozatím Mezinárodní hokejová federace nerozhodla.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz