Pětibodový Čerešňák po demolici Kladna: Pomalu se už rozjíždíme

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

O nejlepší výkon 12. kola Tipsport extraligy si dost hlasitě řekl Peter Čerešňák, jenž při demolici Kladna přispěl pěti body. Slovenský obránce započal svůj příděl dvěma góly, ke kterým později přidal ještě tři přesné nahrávky. Navíc první z nich znamenala také stý bod v plzeňském dresu.

Fanshop národního týmu

Škodovka v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ vstoupila do zápasu lépe a ujala se vedení. Po odchodu Jaromíra Jágra do kabin sice hráli Rytíři početní výhodu a vyrovnali stav, ovšem po přestávce už Západočeši ovládali hru a pomalu odskakovali ve skóre. V konečném součtu vsítili Středočechům osm branek.

„Soupeř byl nepříjemný, hlavně v první třetině. Prvních deset minut jsme hráli dobře, ale ve druhé desetiminutovce nás dostali pod tlak a měli tam šance. Mohli otočit zápas, takže závěr první třetiny z naší strany nebyl dobrý. Od druhé třetiny nám tam napadaly góly a kontrolovali jsme hru. Kromě druhých deseti minut v první třetině to byl od nás dobrý zápas,“ hodnotil souboj Peter Čerešňák.

Slovenský obránce byl hlavním faktorem plzeňské jízdy. Rodák z Trenčína otevřel skóre zápasu a po první přestávce přidal i třetí branku Škody. Už to by se dalo hodnotit jako skvělé představení. Ovšem Čerešňák stále neměl dost a zaznamenal ještě tři přesné nahrávky. Po duelu tak byl zaslouženě vyhlášen nejlepším hráčem Západočechů.

„Jsem rád za každý bod, ale hlavní jsou body v tabulce, protože sezona je na začátku a potřebujeme bodovat proti soupeřům, kteří jsou pod námi. V dalším zápase máme Zlín a je se od čeho odrazit,“ vysvětloval sympatický bek. „Takový bodový příděl si nepamatuji, určitě ne v extralize. Možná v dorostu nebo v juniorce, protože jsem v minulosti hrával útočníka. Takže možná v té době ano,“ zamyslel se ještě.

Na úctyhodnou metu v plzeňském dresu dosáhl svou první asistencí v zápase. V modrobílém totiž dosáhl na stý bod, k čemuž mu stačilo necelých šest sezon. „Necítil jsem, že by to byl můj den. Lucka (tisková mluvčí a marketingová manažerka, pozn. red.) mi říkala, že mi chybí tři body do sta bodů v Plzni. Říkal jsem, že je zkusím dovršit a povedlo se. Jsem za to rád, ale byla to opravdu náhoda,“ vysvětloval s úsměvem ve tváři.

Z osmi tref dali Plzeňští hned pět v přesilových hrách. Na západočeském mužstvu byla vidět pohoda, jíž doplnilo o přesné přihrávky, které Škodě připravily dobré střelecké pozice. „Sedlo si to. Góly, které jsme dali, nebyly z nacvičených situací. Spíše to bylo hned po vjezdech do třetiny, takže se toho útočníci skvěle chopili. Měli výborné střely a jsme rádi, že nám to tam napadalo,“ chválil ofenzivní spoluhráče.

Sám Peter Čerešňák cítí v mužstvu většího týmového ducha. Vždyť v posledních sezóonách tlačil Plzeň vzhůru především Milan Gulaš. Jenomže toho mezi indiány nahradil Michal Bulíř, kterého doplňují další. Sám slovenský obránce přiznává, že si svou současnou pozici v týmu užívá.

„Jsem rád, že mě trenéři dávají na přesilovky a celkově tým nestojí na dvou hráčích. Máme více lídru, ale také hráčů, kteří bodují a starají se o góly. V minulých letech to bylo postavené na jednom člověku, který to tady tahal sám. Teď je to rozložené na více hráčů a jsem rád, že každý našel svoji roli,“ hledal hlavní změny trenčínský rodák.

„Máme deset nových hráčů, a tak to chtělo nějaký čas, abychom si zvykli a vznikla nějaká chemie. Start nebyl dobrý, takže jsme rádi, že se pomalu rozjíždíme.“

Start sezony se Plzni nepovedl podle představ. Avšak v posledních čtyřech duelech nenašla přemožitele a už jí najdeme na páté pozici, když zapsala devatenáct bodů. „Máme deset nových hráčů, a tak to chtělo nějaký čas, abychom si zvykli a vznikla nějaká chemie. Start nebyl dobrý, takže jsme rádi, že se pomalu rozjíždíme,“ vysvětloval nepovedený vstup do soutěže.

Slovenský obránce po střetnutí s Kladnem přiznal, že má obavy z přílišného sebevědomí. Před dalším zápasem tak bude apelovat na spoluhráče, aby nepodcenili poslední Berany. „Toho já se bojím, protože máme hodně mladých hráčů, tak aby to v neděli proti Zlínu odmakali. Ještě si budeme muset s nimi promluvit,“ uzavřel.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz