Pirátské posily: Gólman ze Švédska či Klapkův bratranec. Jedničku našel i dorost

Foto: Instagram Josefa Němečka

A-tým vypadl z elitní soutěže loni a teď bude hrát dokonce jen v kraji, o to větší pozornost by mohli Piráti upřít směrem k mládeži. Jaké pohyby nastaly v kádru jejich juniorů?

Chance liga na Hokejka TV

Těžký úkol čeká nové gólmany, kteří budou muset navázat na práci Dominika Pavláta a Richarda Běhuly. Těm patřilo chomutovské brankoviště několik let. Štafetu by po nich nyní měl převzít zejména slávistický odchovanec Josef Němeček.

Za sešívané chytal do minulého roku, v sezoně 2017/18 byl jedničkou dorostu a vzápětí přidal 14 startů v juniorce za Romanem Málkem. Loni se ale vydal do švédského Lidingö, kde působil v početné české kolonii s Jakubem Altrichtrem, Šimonem Marhou a dalšími krajany. Celý ročník strávil v týmu U18, jednou dostal příležitost i v seniorském mužstvu v nižší soutěži.

Původně se přitom zdálo, že za Piráty bude chytat Matěj Kmec, jenž přišel na zkoušku z Mladé Boleslavi. „O brankářích jsme diskutovali s jejich trenérem Radkem Svobodou a nakonec jsme se rozhodli, že dáme důvěru Josefu Němečkovi, který toho loni ve Švédsku odchytal víc než Matěj Kmec a Hynek Petržílka tady v republice,“ vysvětluje na klubových stránkách trenér juniorů Petr Jíra.

 
 
 
View this post on Instagram

Teď se připravuju v Praze na Play off ?????? # CCM # bbgoliea.com # Golmansketreninky.cz # Merkur ice arena # HC Slavia Praha

A post shared by Josef Nemecek ?? (@josefnemecek_official) onDec 18, 2019 at 11:11pm PST

„K Josefovi počítáme s Matyášem Bajgarem, který loni dostal šanci v dorostu a ukázal, že na to má. Dalším gólmanem bude Denis Pecháček, kterého jsem měl na mistrovství krajů, když jsme ho vyhráli. Doufám, že nám důvěru taky vrátí,“ doplňuje.

V poli musel Chomutov řešit několik citelných odchodů. Obranu opouští Dominik Vaněk, útok zase Josef Koláček, Adam Popelka a Jan Prokop. „V loňském týmu patřila většina z nich k těm lepším hráčům, což třeba Pepa Koláček ukázal, když s námi chodil na led, ale už je ve Finsku,“ říká Jíra k talentovanému forvardovi z širšího kádru reprezentace.

Vaněk zamířil do Českých Budějovic, Popelka by měl hrát v Plzni, Prokop zase upřednostnil studium. Nejistá situace panuje kolem Ondřeje Čecha, který má odejít na rok do zámoří. „Sám vím, že o tom s tátou mluvili už v žácích. Nicméně za rok by se nám měl Ondra případně vrátit, pokud opravdu odletí, což záleží i na vývoj situace s Covidem,“ zmiňuje Jíra.

Vzniklé mezery se pokusí Piráti zaplnit několika hráči, kteří uspěli na zkoušce. V obraně to jsou Tomáš Klapka a Vojtěch Tůma. Bratranec reprezentanta Adama Klapky hrál loni za juniorku Kralup, Tůma zase druhou ligu mužů v Děčíně. Zůstávají také útočníci Alen Jurak a Tomáš Vyroubal. Slovinec Jurak na sebe upozornil v dorostu Hvězdy, Vyroubal přišel z brněnské Komety.

Bratranci Klapkovi v sezoně 2017/18

Bratranci Klapkovi v sezoně 2017/18 | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Kluky jsme zapojovali postupně do tréninků na ledě a všichni nás zaujali ve hře, i když Tomáš Klapka třeba dorazil až v posledním týdnu. Od všech si slibujeme, že nám mužstvo doplní a posílí,“ pokračuje Jíra na piratichomutov.cz. Naopak ho dostatečně nezaujali beci Jonáš Kanta a Ondřej Blaško a útočníci Libor Janda a Maxmilián Edl.

Chomutov posunul do juniorky celou řadu hráčů ročníku 2003, naopak nejstarší ročník 2001 zastupuje sedm jmen. Třeba jedna z defenzivních opor Jakub Šuráň ale zřejmě bude víc naskakovat v Chance lize.

„Kuba Šuráň vypadal v tréninku výborně, takže jsme se ho snažili udržet. Nyní se připravuje s týmem Kadaně, odkud by nám měl jezdit pomáhat na zápasy,“ říká Jíra. „Do druhé části přípravy s námi nastoupil i Peter Lobodowski,“ doplňuje ke Slovákovi, jenž naopak bude mít zásadní roli v útoku.

O kádru chomutovských dorostenců bylo prakticky jasno už v červnu. Těsně po vydání informací ale tehdy Piráti definitivně dotáhli příchod nového brankáře, který by měl být podobně jako Němeček týmovou jedničkou.

Filip Tuček totiž tuto roli plnil už předloni v Kobře i loni v Havlíčkově Brodě, kde předváděl velmi nadějné výkony.

Filip Tuček

Filip Tuček | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz