Plzeň si pojistila obránce. Skleničku o sezonu, Čerešňáka do roku 2020

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

30. listopadu 2017, 13:21

Adam Bagar

Extraligová Plzeň si pojistila služby klíčových obránců s reprezentačními zkušenosti. Slovenský zadák Peter Čerešňák se indiánům upsal až do roku 2020, David Sklenička s aktuálním lídrem extraligové tabulky prodloužil smlouvu o rok. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

Fanshop národního týmu

Čtyřiadvacetiletý Peter Čerešňák se přesunul na západ Čech v loňské sezoně z Vítkovic. Letos zaznamenal šest bodů za jednu branku a pět nahrávek ve 24 střetnutích. Ve statistice účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách ho navrch zdobí jedenáct kladných bodů.

„Peter Čerešňák je takový náš pilíř obrany.“

„Je to vysoký pravák, který odvádí stabilně dobré výkony. Tudíž o něj dlouhodobě stojíme, je to takový náš pilíř obrany,“ prozrazuje sportovní ředitel Tomáš Vlasák na adresu slovenského reprezentanta, ten na západě Čech prodloužil smlouvy o dvě sezony až do roku 2020.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Minimálně následující sezonu zůstane v Plzni také zadák David Sklenička, který se indiánům upsal na další rok. „Je to mladý hráč, který má velký potenciál se dál rozvíjet, určitě také pro národní tým. Navíc je to bek, co dokáže přitvrdit. Pro nás jasná volba,“ hlásí Vlasák.

„David Sklenička má velký potenciál se dál rozvíjet, určitě také pro národní tým.“

Jednadvacetiletý talent, který v posledních dvou ročnících zapsal sedm reprezentačních startů, okusil elitní tuzemskou soutěž v Plzni už v sezoně 2014-15. V aktuálním ročníku nastoupil do 22 utkání, zapsal v nich čtyři body za gól a tři asistence a navíc deset plusových bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz