Pokračování v Zugu, nebo návrat do KHL? Kováře čeká důležité rozhodnutí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

16. ledna 2020, 14:33

Václav Jáchim

Patří k největším hvězdám švýcarské NLA, Jan Kovář je ministrem ofenzivy Zugu a jednoznačně naplnil představy vedení klubu. Reprezentačního útočníka brzy čeká důležité rozhodnutí: po sezoně mu vyprší smlouva a zatím není jasné, co bude dál.

Jak uvádějí stránky zentralplus.ch, představitelé Zugu by o svoji hvězdu neradi přišli. Sportovní šéf Reto Kläy proto navzdory svým zvykům, že zahraniční hokejisty podepisuje nejdřív na jaře, případně až během letní pauzy, touží prodloužit spolupráci s Kováčem co nejdřív.

Obě strany už se neformálně bavily o nové smlouvě. „Cítím, že by Jan rád zůstal. my jsme s ním velmi spokojeni. Zájem rozhodně máme," uvedl Kläy. Účastník olympijských her 2018 a šesti světových šampionátů hraje pod Alpami výborně. Aktuálně má na kontě 34 zápasů, vstřelil 11 gólů a přidal 26 nahrávek. Další parádní bitvy absolvoval v Lize mistrů.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Ovšem věc má háček, o Kováře dál hodně stojí v ruské Kontinentální lize. „Je pravda, že tamní kluby neustále volají. Dá se říci, že nás až bombardují dotazy, jestli by Honza stál o návrat do Ruska. Všichni vědí, jaké měl úspěchy v Magnitogorsku, že patřil k nejlepším útočníkům soutěže," reaguje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která Kováře zastupuje.

Loni se hodně vyptával Omsk, agenti hráče byli v kontaktu s movitým Petrohradem. Mluvilo se o Kazani. Jan Kovář se ovšem rozhodl jinak. Plácl si s Zugem a pak ještě nějakou dobu počkal, zda nevyjde možnost odejít do NHL. Podle jedné z verzí byla hodně blízko dohoda s Detroitem, nicméně nakonec z ní sešlo a odchovanec píseckého hokeje se vydal do Švýcarska.

Foto: Alena Zapletalová

Kovář několikrát zopakoval, že je tam nadmíru spokojený. Po hokejové i osobní stránce, jeho paní se před koncem minulého roku narodil druhý potomek. Jenže KHL je silné lákadlo. „Budeme to řešit. Víme o zájmu Zugu, v pátek tam s kolegou Michalem Sivekem cestujeme. Čeká nás jednání s vedením klubu, pak budeme moudřejší," doplnil Vůjtek.

V Zugu doufají, že českého útočníka udrží. Sportovní šéf Reto Kläy rozjel akci už v závěru roku 2019, podle serveru zentralplus.ch by mohlo být jasno snad už příští týden. Vedení klubu by Kováře nejraději podepsalo na příští dvě sezony, tedy do jara 2022.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz