Kovář má jasno: Lhůta pro NHL vypršela, švýcarský Zug si mne ruce

Foto: Alena Zapletalová

Před týdnem vyšlo najevo, že Jan Kovář bude hrát za švýcarský Zug. Odchovanec píseckého hokeje podepsal s účastníkem NLA roční smlouvu, dohodu mohl ještě ovlivnit zájem z NHL. Český útočník měl v kontraktu termín 25. června, do kdy mohl uplatnit možnost odchodu za Atlantik. Ovšem nestalo se. Teď už je stěhování Kováře pod Alpy definitivní!

Představitelé Zugu si mnou ruce, s radostí o tom informují na svém webu. „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Skutečnost, že se Jan rozhodl pro Zug, hovoří ve prospěch našich plánů a vyhlídek do příští sezony." uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Reto Kläy.

V Zugu doufají v delší spolupráci, byť někdejší útočník Plzně či Magnitogorsku uzavřel jen roční kontrakt. Kovář potvrdil, že je pro něj nová štace velkou výzvou. Bere ji prestižně. Prozatím trénuje individuálně, do Švýcarska by se měl přesunout koncem července, kdy tamní kluby zahajují společné tréninky na ledě.

Foto: nhl.cz

Účastník loňské olympiády v Koreji nepojede do neznáma, v Zugu se byl i s manželkou podívat krátce po skončení šampionátu na Slovensku. „Třikrát jsem seděl s generálním manažerem, dvakrát s hlavním trenérem. Moc se mi to líbilo. Když jsme byli s lidmi z klubu na večeři, žena mi poté povídala, že to jsou lidi, jako bychom je znali celý život. Máte si s nimi co říci, všechno dává smysl. Mají nějakou svoji vizi, která se mi strašně líbí," připomněl Kovář minulý týden.

Dohodu s Zugem mohla zrušit nabídka z NHL. Zástupci Jana Kováře u účastníka NLA vyjednali termín 25. června. Pokud by se do té doby ozval tým slavné ligy s návrhem smlouvy, musely by Švýcaři hledat jiného centra. „Tuhle možnost jsem v kontraktu měl. Kdyby mě v NHL někdo chtěl, šel bych," připustil.

O angažmá za Atlantikem bojoval už loni, Kovář tomu dal všechno. Jenže nejprve neuspěl u New York Islanders, pak nevyšla ani zkouška v Bostonu. Přesto nezatrpkl. „Loni jsem sice měl špatné hokejové období, ale v Americe se mi strašně líbilo. Kdyby přišla ta možnost, šel bych znovu. I za cenu, že bych se třeba mohl znovu spálit," přiznal.

Foto: Alena Zapletalová

Na vyhlášení ankety Zlatá hokejka minulý týden Kovář naznačil, že se jedna možnost v NHL objevila. Zájem měl projevit nejmenovaný klub, který ho chtěl podepsat. „Jenže jeden člověk z organizace byl proti a smetl to ze stolu," poznamenal Kovář. O víkendu proběhl draft, který bývá s ohledem na transfery a škatulata v kádrech důležitou akcí. Další zájemce se ovšem neozval, letos je tedy případná zámořská kapitola tabu.

Kovář se může soustředit na angažmá v Zugu. Švýcarko je pro špičkové hokejisty rájem. Pro krajánky není snadné do tamní ligy proniknout, pokud ale odvádějí spolehlivé služby, vyslouží si kvalitní podmínky a zájem třeba i na několik sezon. Devětadvacetiletý Jihočech, který na posledním MS v barvách české reprezentace zaznamenal 10 bodů v 10 zápasech, to dobře ví. „Moc se tam těším," potvrdil upřímně.

Foto: Karel Švec, ČSLH

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz