Posily pro Kadaň: vítá dva útočníky z Hradce Králové

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Mladí hradečtí útočníci Petr Poppel (na fotce) a Matěj Morong se zapojili do přípravy prvoligové Kadaně. Oba za Trhače naskočili už ve čtvrtečním přípravném utkání proti Kolínu.

Chance liga na Hokejka TV

Jak Morong, tak Poppel se objevili v Kadani také v uplynulé sezoně. Oba tehdy odehráli po šesti zápasech: Morong během nich skóroval dvakrát, Poppel jednou.

Většinu ročníku ovšem strávili v hradecké juniorce, kde byli jasně nejlepšími hráči. 

I v nadcházející sezoně budou věkem spadat mezi juniory, narodili se v roce 2001, takže budou mimo jiné bojovat o nominaci na mistrovství světa dvacetiletých. Ostatně zkušenosti z mládežnických reprezentací už mají, byť ty nejprestižnější akce se jim zatím vyhýbají.

Něco se naučili i v Tipsport extralize a v Lize mistrů, jsou v širším kádru Hradce Králové. 

A přestože Mountfield letos navázal spolupráci s nedalekým Kolínem, Morong s Poppelem se vrací do Kadaně. Jak informoval hradecký klub, kvůli většímu vytížení jim do Chance lize vyřídil hostování se zpětnými střídavými starty do extraligy.

Trhači mají aktuálně hodně široký kádr – trenér Petr Rosol tedy bude mít spoustu možností, jak sestavit tým pro příští ročník. Do tréninku se s Kadaní zapojili už i dva nejmenovaní hráči, kteří byli dosud v karanténě.

Aktuální kádr SK Trhači Kadaň

Brankáři: Richard Běhula, Miroslav Hanuljak, Tadeáš Dvořák.

Obránci: Jakub Trefný, Radek Havel, Michael Foltýn, Vít Seemann, Tomáš Běhula, Cedric Délmarche, Tadeáš Vícha, Jakub Šuráň, Ondřej Havlín, Radek Procházka, Michal Smutný, Marcel Kottek, Radek Mituchovič.

Útočníci: Roman Chlouba, Martin Šagát, Jakub Chrpa, Jan Müller, Jan Svoboda, Matyáš Svoboda, Zdeněk Zabloudil, Josef Rindoš, Tomáš Koblížek, Jakub Veselý, David Homer, Dominik Kubišta, Jiří Bucek, Jakub Jaroš, Sebastian Šmída, Arslan Achmeťanov, Arťom Sursov, Matěj Morong, Petr Poppel.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz