Potlesk vestoje po prohře? Pecka! září Sekáč. Říhův přístup mu vyhovuje

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

9. listopadu 2018, 9:14

Adam Bagar

Dříve v Tipsport Aréně válel za pražského Lva, teď tam zavítal i s českým národním týmem. „Mám to tady hrozně rád. Vždycky, když se sem vracím, naskočí mi husí kůže," líčil už před zápasem se Švédy útočník Jiří Sekáč, jenž měl přes porážku 2:3 z utkání dobrý pocit. I díky fanouškům, kteří vyprovodili český výběr potleskem vestoje.

Nový fanshop

„Byla to fakt pecka! Hrát doma před českými fanoušky se nikdy neomrzí. Myslím, že víc není. Hymnou počínaje i tím koncem, kdy si naši příznivci stoupnou a poděkují nám za výkon. Jsem strašně rád, že jsem si před takovým publikem mohl zahrát,“ těší útočníka Kazaně.

Na duel Čechů se Švédy dorazilo takřka deset tisíc fanoušků, hokejisté si to užívali. „Paráda! Mám na tu halu hrozně dobré vzpomínky už z dob, kdy jsem v ní hrál za Lva. Teď jsem si jenom utvrdil, že tahle aréna je prostě super, i když už má nějaký věk,“ dodává Jiří Sekáč.

Horší jsme nebyli, hodnotí porážku Jiří Sekáč

Skvělá návštěva zvedla teplotu v jinak celkem chladném hokejovém stánku. „Musím říct, že všem bylo horko. To se v takových halách stává, když přijde víc lidí. Led ale extra špatný nebyl. Rozhodně ne horší, než na co jsem byl zvyklý, když jsem tady hrával za Lva,“ hlásí.

Sekáč nastoupil v elitním útoku s Dominikem Kubalíkem a Andrejem Nestrašilem, spolupráce jim fungovala dobře. „Jsem spokojený s tím, jak jsme hráli. Celá naše lajna makala, nikdo se jen nevozil na bruslích. Nastoupili jsme spolu poprvé a předvedli kvalitní hokej.“

Kulisa byla fantastická, chválí fanoušky Zámorský

Celý český tým podal přes prohru 2:3 výkon, na kterém se dá stavět. „Nebyl to vůbec špatný výkon. Cítil jsem, že jsme možná byli i lepší než Švédové. Rozhodně silnější na puku. Pokud takhle budeme pokračovat, přinese to úspěchy,“ věří šestadvacetiletý bojovník.

Ten si v bitvě se Švédy vytvořil několik šancí, ale proměnit nedokázal žádnou. „Nestresuju se tím, ty góly jednou přijdou. Hlavní je, abych se do šancí vůbec dostával. Mám chvilky, kdy mi to tam nepadá, potom mně tam zase spadne všechno. Věřím, že to brzy přijde.“

Jsem spokojený, zápas jsem si užíval, hlásí Říha

Duel byl premiérovým pro Miloše Říhu, jehož přítomnost si Jiří Sekáč pochvaluje. „Je super, mám na něj pozitivní názor. Ví, jak má komunikovat s hráči, vůbec není negativní. Naopak se snaží kluky podporovat, než aby na ně řval a shazoval je,“ pokyvuje spokojeně.

„Ničím nás nezahlcuje. Řekl nám, že je to dost na nás. Všichni už jsme zkušení a dokážeme se na ledě pohybovat tak, jak máme, aniž by nám někdo musel pořád něco říkat nebo radit,“ říká Sekáč. Vyhovuje mu takový přístup? „Není hráč, kterému by to nevyhovovalo.“

Sestřih utkání Česko – Švédsko v Holešovicích

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz