Premiérová trefa Malínka, ale konec nadějí u Bruslařů. Prohráli jsme si to už dávno, vědí

Vojtěch Malínek | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

S premiérovými střelci se v Boleslavi v poslední době roztrhl pytel. Bruslaře v závěru základní části trápí početná marodka, a tak svou možnost dostávají mladí. V duelu s Olomoucí si tak svou premiéru odbyl osmnáctiletý obránce Adam Vlasák. Svěžím větrem, který se ustálil v útočných řadách Boleslavi, je pak devatenáctiletý mladíček Vojtěch Malínek. Právě ten si v duelu s olomouckou Morou připsal svůj první gól v Tipsport extralize.

„Pro útočníka, který má dávat góly, je první profesionální gól obrovskou úlevou,“ usmíval se po zápase Malínek, který v extralize zapsal 16 startů. „Měl jsem na zápase i babičku, která mě jako malého všude vozila – po hokejích, školách, individuálních trénincích. Chtěl bych jí za všechno moc poděkovat. Jsem rád, že tu byla a můj první gól viděla,“ líčil po zápase nadšeně tahoun mladoboleslavské juniorky, který v aktuální sezoně nasbíral 40 bodů (12+28).

A jak se to celé seběhlo? „Strašně rychle. Zavy (Jan Závora, pozn. red.) to házel na Krise (Kristers Zvagulis, pozn. red.), toho to jen lízlo. Stál jsem před brankou, měl jsem to na dlouhou hůl, tak jsem do toho jen šťouchl a naštěstí to gólmanovi spadlo mezi nohy,“ popisuje Malínek svou branku. „Asi to budu mít hodně drahé,“ usmívá se s vidinou, že jej čeká nemalý příspěvek do klubové kasy.

„Měl jsem na zápase i babičku, která mě jako malého všude vozila – po hokejích, školách, individuálních trénincích."

Jeho gól bude mít ale možná hořkou pachuť. Bruslaři sice proti houževnaté Moře vybojovali výhru 2:0, ale jejich naděje zhasla výhrou Karlových Varů v souběžně hraném duelu s pražskou Spartou. „Sledovali jsme stav toho zápasu průběžně celý zápas. Bylo hezké pořád bojovat dál, hnalo nás to dopředu, ale bohužel jsme si to prohráli sami už dávno,“ přiznal upřímně po zápase obránce Filip Pyrochta.

Bruslařům se nepovedl vstup do sezony, od listopadu jim patřila poslední příčka v tabulce a tehdy třinácté Kladno se vzdalovalo. „Play off jsme si prohráli mnohem dřív. V první fázi sezony, kdy jsme nesbírali body,“ označil Pyrochta se smutným povzdechem černou pasáž sezony Středočechů.

„Zlom ale přišel o vánocích, přepnuli jsme v hlavách. Začali jsme si uvědomovat, oč hrajeme a že by to mohl být obrovský průser,“ líčí dál Pyrochta. „Celé kabině patří dík, že jsme to společně ukopali. Doufám, že to příští rok bude mnohem lepší,“ přeje si s vyhlídkou úspěšnější sezony, kterou stráví opět v Bruslařském klubu.

Mladá Boleslav přímo během utkání s Olomoucí oznámila, že Pyrochta podepsal s Bruslaři novou dvouletou smlouvu. Stejně jako další obránci, Alex Lintuniemi a Aleš Čech. „Jsem tu rád, zalíbilo se mi tu, sedlo si to. Je to rodinný klub, jsem rád, že mi dali šanci a že jsem jim to mohl vrátit,“ jmenuje Pyrochta důvody setrvání ve středočeském celku.

„Bylo hezké pořád bojovat dál, hnalo nás to dopředu, ale bohužel jsme si to prohráli sami už dávno.“

Ani páteční výhra 2:0 pro Bruslaře v naději na přiživení účasti v předkole play off neznamenala nic. „Mrzí to teď hodně, bylo hezké, že jsme se o to mohli stále poprat, ale eso v rukávu měly Vary, ne my,“ uzavírá ofenzivně laděný obránce, který pravidelně nastupuje i v reprezentačních řadách.

Výhra nad Olomoucí se nerodila snadno, přesto Boleslav Moru udolala. „Byli jsme trpělivější. Na Olomouc se nehraje nejlíp, ale Růža nás letos dokázal podržet už několikrát, takže jsme mu chtěli pomoct i my, aby nulu získal. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ hodnotí duel Pyrochta a skládá hold gólmanovi Janu Růžičkovi, který si v aktuální sezoně připsal už svou pátou nulu.

Bruslaře tak v neděli na ledě Sparty čeká poslední zápas sezony. „Nesmíme to vypustit, aby to nebyl průšvih. Je to poslední zápas a už o nic nejde, ale pořád je to hokej, a ten nás baví,“ ví své Pyrochta. „Bylo by to blbé i vůči divákům, kdybychom nepředvedli stoprocentní výkon,“ obrací se směrem k tribunám.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz