Přestupové cíle Kladna? Brankář, dva Kanaďané a centr

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Rytíři, kteří se po roce vrací do Chance ligy, mají aktuálně na soupisce jednoho brankáře, čtyři obránce a dvanáct útočníků. Základ týmu je tedy hotový.

partneři českého hokeje

Kdo další kádr doplní?

Je jasné, že k Adamu Brízgalovi musí přijít ještě jeden brankář. „Jednáme," potvrdil na kladenských stránkách sportovní manažer David Čermák. Jeden ze strůjců postupu Lukáš Cikánek se totiž po pěti sezonách pravděpodobně rozloučí.

Velkou obměnou projde defenziva. „Do obrany bychom chtěli dva Kanaďany, respektive nějaké zámořské hráče. Už z minulosti s nimi máme dobrou zkušenost,“ vysvětluje Čermák. Naráží tím na Brendona Nashe a Bradyho Austina. První jmenovaný se zařadil k nejproduktivnějším obráncům v historii Chance ligy, Austin si pro změnu podmanil uplynulý ročník Tipsport extraligy.

„I kvůli tomu, že máme úzké kluziště, řešíme ty dva zámořské beky. Jim totiž bude vyhovovat,“ dodává Čermák v rozhovoru pro rytirikladno.cz.

„I kvůli tomu, že máme úzké kluziště, řešíme zámořské beky." 

Dalším přestupovým cílem Rytířů je centr. Ve středu útoku můžou hrát Marek Račuk, Tomáš Pitule i Adam Kubík. Kdo se k nim připojí? Fanoušci by pochopitelně uvítali návrat Petra Vampoly, který naznačil, že by chtěl v kariéře pokračovat. Otázkou je – kde? V úvahu padají kromě Kladna ještě Slavia nebo Vsetín.

No a kromě zmíněného brankáře, dvou zámořských obránců a centra by na soupisku mohlo přibýt ještě jedno jméno. Ne ledajaké... Máme na mysli samozřejmě Jaromíra Jágra. V průběhu sezony by oslavil 49. narozeniny. Jágr sice zatím nepotvrdil, zda bude u Rytířů pokračovat jako hráč, vše tomu ale nasvědčuje.

Stejně tak vše nasvědčuje tomu, že Kladno skládá tým, který může okamžitě bojovat o návrat mezi elitu.

Aktuální kádr Rytířů Kladno

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Nicolas Hlava, Adam Kubík, Antonín Melka, Tomáš Pitule, Marek Račuk, Šimon Jelínek, Matyáš Filip, Ondřej Bláha.

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz