Přišel, viděl, zvítězil. Ke karlovarské kanonádě pomohl i mladíček Šik

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Hokejisté karlovarské Energie rozstříleli v rámci 25. kola Tipsport extraligy Vítkovice 9:1. Západočechy nerozhodily ani vynucené změny v sestavě, které muselo trenérské duo Pešout – Mariška řešit dokonce chvíli před samotným začátkem. Ba naopak, sázka třeba na mladíčka Otakara Šika vyšla náramně.

Esport hokejová liga

Martin Pešout musel chtě nechtě zasáhnout před bitvou s Vítkovicemi do sestavy. Lodivod Energie neměl k dispozici kapitána Václava Skuhravého, jenž si odpykával trest na tři zápasy, ani Tomáše Vondráčka, který je pro změnu mimo hru kvůli zranění ruky.

Po rozbruslení, tedy těsně před samotným zápasem ještě odstoupil Vojtěch Polák, toho nakonec nahradil Adam Křemen.

Poprvé v sezoně se tak dostalo i na talentovaného útočníka Otakara Šika. „Ráno jsem byl na tréninku v Litoměřicích, poté mi volal pan Mariška a říkal, že mám přijet. Tak jsem hned volal tátovi, který pro mě přijel. Takhle se to zrodilo,“ vypráví rychlý přesun na západ Čech Šik.

Devatenáctiletý rodák z Karlových Varů naskočil do extraligového kolotoče v aktuální sezoně poprvé, doposud nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži za Litoměřice. „Určitě jsem si to užil. Vyhráli jsme 9:1, k tomu jsem dal jako bonus gól. Ještě jsme hráli doma, takže super.“

A byl to návrat jako hrom. Otakar Šik přispěl ke kanonádě nejen asistencí, ale také jednou trefou, která pro něj byla již třetí v jeho extraligové kariéře. „Dalda Mikyska mi to krásně nahrál mezi beky a já už jel sám na brankáře. Nějak jsem do toho plácnul a naštěstí to tam spadlo,“ popisuje kombinaci mladých Šik.

Měl jsem z toho velkou radost. Byl to první gól tady doma, minulý rok jsem dal venku, takže určitě super,“ zářil odchovanec Energie.

„Měl jsem z toho velkou radost. Byl to první gól tady doma, minulý rok jsem dal venku, takže určitě super.“

Výsledek 9:1 byl nakonec velkým překvapením. Karlovarští rozhodně nešli do zápasu s ryze ofenzivními pokyny. „V šatně jsme si řekli, že musíme stoprocentně do obrany. Všichni jsme to plnili, pak z toho plynuly góly. Všichni jsme do toho dali 100 % a hráli jsme jako jeden tým.“

Otakara Šika vybral trenér U20 Václav Varaďa do širší nominace před nadcházejícím juniorským šampionátem. Před mladíkem tak stojí v následujících týdnech hodně práce. „Nedovážím si říkat, jaké mám šance, ale určitě se o to poperu a dám do toho 100 %,“ hlásí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz