Problém pro vítěze Stanley Cupu: V St. Louis je několik pozitivních na koronavirus

Foto: Facebook St. Louis Blues

4. července 10:00

Václav Jáchim

Problémy v souvislostí s pandemií koronaviru řeší loňští vítězové Stanley Cupu. V organizaci St. Louis Blues mají několik osob pozitivních na covid-19, klub podle stanice TSN dočasně uzavřel své tréninkové centrum.

Generali Česká Cup

Zástupci Blues nezveřejnili, o jaký počet osob se jedná. Ani jména nakažených hráčů. Podle uvedeného zdroje by na koronavirus neměli být pozitivní trenéři ani členové realizačního týmu. Klub každopádně dočasně zrušil veškeré tréninky.

V NHL aktuálně probíhá druhá fáze návratu k obnovení sezony, která má pokračovat program play off. V St. Louis zahájili dobrovolnými tréninky hráčů v týmovém komplexu, po informaci o nakažených ovšem byla příprava v pátek pozastavena.

Tréninkový komplex Blues v Marylandu využívala i veřejnost. Během víkendu zůstane areál uzavřený, k otevření má dojít znovu v pondělí. Nákazu v minulých dnech a týdnech hlásili třeba také z Tampy Bay, individuální případy se objevily v dalších organizacích.

„Situaci nebudeme blíž komentovat. Můžeme ale potvrdit, že Blues učinili všechny potřebné kroky, aby zabránili šíření viru. Klub situaci pečlivě sleduje a řídí se předpisy zdravotníků," řekl pro Post-Dispatch zástupce komisionáře NHL Bill Daly.

Týmy slavné ligy se chystají na start play off. Hokejisté dobrovolně trénují ve skupinách a pravidelně podstupují testy na covid-19. Od 10. července by měly startovat oficiální tréninkové kempy, zahájení vyřazovacích bojů plánuje vedení NHL na začátek srpna.

Zápasy o Stanleyův pohár by se měly hrát ve dvou městech, podle zámořských zdrojů jsou největšími favority Edmonton a Toronto. Dlouho se mluvilo také o americkém Las Vegas, ale tahle varianta teď už nejspíš není aktuální.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz