Proč Olomouc? Rozhodla rodina a blízkost, tvrdí Olesz. Zůstane celou sezonu?

Foto: hc-olomouc.cz

Takový mediální šrumec na olomouckém zimáku dlouho nepamatují. „Tolik lidí tady snad ještě nebylo,“ usmíval se generální manažer Mory Erik Fürst. Důvod? Početná skupinka novinářů hledala v husté mlze, která si opět sedla na ledovou plochu stařičké plecharény, jeho největší letní úlovek.

NHL 20

Když si Rostislav Olesz s novým mužstvem odmakal téměř hodinu a půl dlouhý trénink, vybral si od tiskového mluvčího jednu ze kšiltovek s kohoutím logem a před mikrofony spustil odpovědi na salvu otázek.

Jak došlo k tomu, že jste v Olomouci?
Trvalo to trochu déle, jednání se táhla. Nejdůležitější důvod, proč jsem nakonec v Olomouci, byla rodina a domov, který je blízko.

Splňují ambice Kohoutů vaše kritéria?
Jsem spíš rád, že já splňuju kritéria Olomouce. Vzala mě jako hráče, kterého potřebuje. A jak vidím Olomouc jako tým? Když jsem proti nim hrával, byl to velice nepříjemný a těžký soupeř. Navíc s jednou z nejlepších obran v lize, přes kterou se dalo těžko dostat. Aspoň mně.

V Olomouci je spousta hráčů z Ostravy. Vyzvídal jste od nich?
Kluci tady jsou, ale nebylo to tak, že bych si něco zjišťoval. S kluky i s trenéry jsme se normálně bavili. Vím, jak to v klubech chodí, jaké jsou tam podmínky a tak dál.

„Jsem spíš rád, že já splňuju kritéria Olomouce. Vzala mě jako hráče, kterého potřebuje.“

Kdy proběhly první náznaky přesunu na Hanou?
Když jsem skončil ve Vítkovicích, tak jsem takový týden, možná deset dní s nikým nijak nekomunikoval.

Nebyl jste trochu nervózní, že pár týdnů před startem extraligy nemáte angažmá?
Nervózní jsem nebyl ani jeden den. Potřeboval jsem si vyčistit hlavu, byly tam i další různé věci. Snažil jsem se připravovat, potom už můj agent začal jednat. Nechával jsem to z týdne na týden. Potom, jak už se to blížilo, jsem nebyl vůbec nervózní. Těšil jsem se na změnu, která přijde.

Byly na stole i jiné nabídky?
To byly, nebudu říkat, že ne. Vím, že byste chtěli, abych byl konkrétní, ale nebudu to říkat (usměje se). Se všemi, kteří se mi ozvali, jsem mluvil, potom jsem je kontaktoval, poděkoval a řekl jim své rozhodnutí.

Olomouc hraje důrazně, vy také. Mohlo by to klapat?
Týmy, které mě oslovily, byly takové, které věděly, jak mě využít. Důležité, že Olomouc má zájem, probírali jsme to i s trenérem a vedením. Myslím, že to bude sedět.

Hrozí, že byste v průběhu ročníku odešel do zahraničí?
Ne, ne. Budu tu celou sezonu.

Olomouc patří mezi skromnější kluby. Musel jste tzv. utáhnout opasek?
Já jsem prostě věděl, do čeho jdu. Plně jsem přijal všechno, co tady je. Nemusím se nějak uskromňovat. Je to extraligový klub, co jsem na prvním tréninku viděl, tak výborné podmínky. Není to takový rozdíl.

Jaký pocit jste měl z prvního tréninku v Olomouci?
Trénink byl dobrý, svižný. Bylo to příjemné trénovat po dlouhé době s týmem.

Takže lepší než dosavadní režim?
Bylo to těžké hlavně z toho důvodu, že člověk šel do každého týdne a nevěděl, co bude. Zprvu jsem řešil, kde budu trénovat, ale poslední týden jsem to řešil tak ze dne na den. Jak víte, trénoval jsem v Porubě, kterou vede Miloš Holaň. Ten mi to nabídl hned, tak jsem se přidal do přípravy. Tam jsem ale spíš tak lepil díry, když někdo chyběl v sestavě, takže to bylo těžké. Řešil jsem to i s klukama, co neměli angažmá, nebo s hobby brankáři. Vždycky jsme se minimálně dva tři sešli. Bylo to jiné v tom, že měl člověk víc volného času a všechny tréninky si musel plánovat sám.

» Olesz poprvé v novém domově, trénoval i s parťáky z Vítkovic

Extraligový ročník otevřete zápasem ve Vítkovicích. Pro vás to bude asi hodně pikantní, že?
Člověk si nevybere, kde bude začínat. Přijedeme tam jako jeden tým – Olomouc – a budeme tam chtít vyhrát za tři body, nebudu tam řešit nějaké své osobní věci, nebo co bylo. Budeme chtít vyhrát a podřídíme tomu vše.

Mrzí ještě nějak konec ve Vítkovicích, nebo jste za tím udělal tlustou čáru?
To nebudeme vůbec řešit.

Před startem soutěže zbývá Olomouci odehrát už jen tři přípravné duely. Bude to problém?
Sám nevím, nikdy jsem v takové situaci nebyl, je to pro mě poprvé. Taky to může být naopak výhoda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz