Rána pro národní tým! Kovář s Mozíkem jsou zranění, na Karjale končí

Foto: Vladimír Koča

9. listopadu 2018, 13:04

Adam Bagar

Český národní tým odcestuje do Finska bez brankáře Jakuba Kováře a obránce Vojtěcha Mozíka, kteří si obnovili zranění z dřívější doby. Po pátečním tréninku o tom informoval asistent trenéra Robert Reichel.

Nový fanshop

Jakub Kovář měl problémy už během čtvrtečního střetnutí se Švédy. Po půl roce se mu vrátilo zranění na noze, musel se nechat napíchat injekcemi, aby vůbec mohl stát na bruslích. Bolest odešla a česká brankářská jednička věřila, že její odlet do Finska nebude ohrožen.

„Doufám, že se probudím a nebudu mít opuchlou nohu, abych ji nemohl dát do brusle,“ přál si Kovář. Ale jeho stav se přes noc zhoršil, na páteční trénink dorazil o berlích. Trápí ho zánět kosti na prstu levé nohy, bere antibiotika a na Karjale už po první odchytané partii končí.

Pro národní tým je to velká rána. „Prostě se to stalo, taková je realita, musíme k tomu taky tak přistoupit. Jak Patrik Bartošák, tak Šimon Hrubec jsou připraveni nastoupit, takže v tom až tak velkou komplikaci nevidím,“ říká ke ztrátě gólmana asistent trenéra Robert Reichel.

Další ztrátou je absence ostříleného zadáka Vojtěcha Mozíka. Ten kvůli obnovenému zranění zad nedohrál už utkání se Švédskem a nad jeho odletem do hlavního dějiště Karjaly zůstával otazník. Teď už je ale jasno. „Vojta s námi do Finska nepoletí,“ potvrzuje Reichel.

„Jak Patrik Bartošák, tak Šimon Hrubec jsou připraveni nastoupit, takže v tom až tak velkou komplikaci nevidím.“

Český tým má za sebou trénink v Praze, trenérský štáb v čele s Milošem Říhou ponechal jen elitní pětku, další formace obměnil. „Chceme, aby každý na turnaji odehrál aspoň jeden zápas,“ hlásí Reichel. Reprezentační premiéru prožijí obránce Jan Štencel a útočník Radovan Pavlík.

V brankovišti se proti Finům představí Patrik Bartošák. Mimo hru by měli zůstat Radim Zohorna, Rudolf Červený a Tomáš Vincour, ale není vyloučeno, že jednomu z nich připadne role třináctého útočníka. Národní tým čeká přesun do Helsinek, v sobotu hraje od 16:30.

Předpokládaná sestava českého týmu pro zápas s Finskem:

Bartošák – Jan Kolář, Nakládal, M. Doudera, Krejčík, Zámorský, Musil, Štencel, Jordán - Sekáč, Nestrašil, D. Kubalík – H. Zohorna, Kousal, Tomášek - Řepík, R. Hanzl, Pavlík - Lenc, Horák, Zdráhal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz