Raška prostřelil kamaráda Vejmelku. Ale je to k ničemu, smutní po kolapsu

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Nebyli daleko od velmi cenných tří bodů, nakonec však po hrubém výpadku neberou ani jeden. Hokejisté karlovarské Energie na svém ledě vedli nad brněnskou Kometou po čtyřiceti minutách 2:0, ale hosté pak nasázeli Západočechům čtyři branky a po parádním obratu brali výhru 4:3.

HokejkaTV

Nebývá zvykem, aby Energie svého soupeře přestřílela takovým způsobem, jako právě Kometu v úterním klání. Svěřenci kouče Martina Pešouta zasypali hostující klec celkem šestačtyřiceti pokusy, nicméně to jim stačilo pouze na tři vstřelené branky. To Brněnští dokázali za záda Filipa Novotného dostat čtyři ze sedmadvaceti puků.

„Mrzí to hodně, je to velká škoda. Jdeme za stavu 2:0 do kabiny proti takovému týmu, jakým Brno je. Přijdeme na led a najednou je to 3:2 pro ně. Je to fakt škoda, měli jsme ten zápas dobře rozehraný a sahali jsme po nějakém bodíku,“ smutnil útočník Adam Raška.

Karlovým Varům nepomohlo ani pět početních výhod, všechny totiž zůstaly nevyužité. „Těch přesilovek máme v každém zápase několik a nevyužíváme je. Musíme z toho dávat góly, přesilové hry rozhodují zápasy,“ uvědomuje si čtyřiadvacetiletý útočník.

Co se naopak energetikům povedlo, bylo přerušení série neprůstřelnosti Karla Vejmelky. Brněnský brankář před duelem v lázeňském městě udržel dvakrát po sobě čisté konto a také v KV Areně to vypadalo, že bude domácí střelce deptat snad věčně. Nakonec ho na konci 32. minuty pokořil Petr Koblasa.

„Byl jsem tam dlouhou dobu, skoro celé mládí, takže pro mě je vždy hrát proti Brnu něco víc.“

Jednu branku svému kamarádovi vstřelil i Adam Raška. „Já jsem Karlovi před zápasem říkal, že mu ho tam dám. Mám na něj takové štěstí, on ví, že na něj umím. Padlo to tam, ale je to k ničemu, když bez bodů odcházíte za stavu 3:4 do kabin,“ popisuje karlovarská šestašedesátka smíšené pocity.

Centr Energie strávil část své kariéry právě na jihu Moravy, proto je pro něj každé střetnutí s Kometou mimořádné. „Pro mě to bylo speciální, těšil jsem se na to. Byl jsem tam dlouhou dobu, skoro celé mládí, takže pro mě je vždy hrát proti Brnu něco víc,“ přiznává rodák z Nového Jičína.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz