<

Řepík jde ze Sparty do KHL. Bude hrát znovu za Slovan Bratislava

Foto: iihf.com

Počkal si o něco déle než většina dalších reprezentantů, ale teď má Michal Řepík o dalším angažmá jasno. Účastník olympiády v Koreji a tří posledních světových šampionátů jde ze Sparty znovu do Slovanu Bratislava, kde nastupoval v minulé sezoně. "Michal se s klubem dohodl na roční smlouvě," uvedl pro hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Šikovný střelec končil předchozí ročník ve Spartě, která stála o to, aby Řepík pokračoval. "Jenže Michala lákala KHL, případně jiné zahraniční působiště. Řešili jsme víc variant, konkrétní možnost byla například ve Švédsku. Nakonec z toho vyšel návrat do Slovanu. Klub měl velký zájem, hned po skončení předchozí sezony to vedení dalo jasně najevo," konstatuje Vůjtek.

O Řepíka stála švédská Mora, ve hře byly i možnosti v jiných zemích. "Probírali jsme to delší dobu. Slovan se ozval už na jaře, ale s Michalem jsme si řekli, že si sedneme až po světovém šampionátu," připomíná Vůjtek. Řepík má co nabídnout. Umí dávat góly, výborně bruslí. Je platný pro přesilovky i oslabení. Na kontě má čtyři světové turnaje a vždy si vedl velmi dobře.

KHL je druhá nejlepší liga na světě. Chtěl jsem se vrátit

Sám přiznává, že jeho priorita byla jasná. "Chtěl jsem se vrátit do Kontinentální ligy, je to druhá nejlepší soutěž na světě. Proto jsem o Slovanu uvažoval celou dobu. S rodinou jsme byli v Bratislavě moc spokojeni, navíc letos klub dřív skládal hráčský kádr. Věřím, že se nám bude dařit. A že příští sezona bude lepší než ta minulá," přeje si. Řepík nešel do neznáma, jedna z mála novinek se týká pozice hlavního kouče. "Slovan převzal slovenský kouč Vladimír Orzágh. Zatím jsme se jen pozdravili, na bližší debaty o jeho představách bude dost času," dodává.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Slovenský klub měl v minulosti trable s včasným vyplácením mezd. Řepík doufá, že v nadcházejícím ročníku už to platit nebude. "Slyšel jsem, že klub jedná s významným partnerem. Věřím, že se budeme moci soustředit jen na hokej." Se Slovanem chce prožít lepší období, přáním všech je postup do play off. "Dnes jsme začali společné tréninky, myslím, že příští týden bychom mohli být víceméně pohromadě. Možná pak ještě přijdou další hráči, ale vedení chce mít sestavu co nejdřív kompletní."

Příprava v Česku? Je dobře, že nemusíme cestovat nikam daleko

Přípravné zápasy zahájí hokejisté Slovanu na tuzemských kluzištích. Vyzvou Olomouc, Vítkovice, Kometu, Mladou Boleslav. Pak je čeká Memoriál Zbyňka Kusého v Pardubicích. "Je dobře, že nemusíme cestovat nikam daleko," libuje si Řepík. V Bratislavě je společně s manželkou a malým synem. "Zatím bydlíme v hotelu, rychle si chceme najít společné bydlení," plánuje. Reprezentační útočník se soustředí na své povinnosti. "Denně máme dvoufázové tréninky, bude to náročné období. Ale jsem nachystaný, individuálně jsem makal v Praze."

Řepík strávil ve Slovanu větší část minulé sezony. V KHL sehrál 51 utkání, vstřelil 12 branek a přidal 11 asistencí. Po olympiádě v Koreji zamířil do pražské Sparty, kde ročník končil podobně jako ten předchozí, kdy se dlouho léčil po onemocnění žloutenkou a zranění ramena. V KHL brzy zahájí třetí sezonu, v září 2016 krátce působil také v Traktoru Čeljabinsk. Někdejší útočník Floridy má na kontě rovněž štace v pražském Lvu, finském Lahti či švýcarském Zugu. V roce 2016 pomohl Liberci k zisku mistrovského titulu

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Foto: hcslovan.sk

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz