Senzace pro Kořenáře! Na letním kempu San Jose si vybojoval smlouvu

Podobný kousek se povede málokomu, ale výjimky se najdou. Josef Kořenář loni ani letos neprošel draftem NHL, přesto má v kapse smlouvu se San Jose! Nadaný gólman si standardní nováčkovský kontrakt vybojoval na nedávném letním kempu nadějí Sharks. "Je to velké překvapení a obrovská pocta. Poté, co jsem nebyl draftován, jsem v něco takového ani nedoufal. Můj agent Robert Spálenka mi ale zajistil možnost účastnit se kempu San José a tam si vše fantasticky sedlo," cituje Kořenáře tisková zpráva společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Plekanec Chance liga

Na podobný úspěch čekají každým rokem mnozí draftovaní hokejisté, někdy se naopak dočkají ti, o nichž se dlouho příliš nevědělo. Jihlavský odchovanec a gólman původem z Vystrkova u Humpolce nechal za zády sezonu v americkém juniorském týmu Lincoln Stars a v USHL obstál. To byl první předpoklad.

Ten hlavní se týkal nedávného kempu San Jose, kam byl Kořenář pozván coby volný hráč. Kromě člena nové reprezentační dvacítky se v přípravě nadějí Žraroků potil také obránce Radim Šimek, brzy se oba sejdou v plnohodnotném kempu San Jose. V začátcích jim může hodně pomoci Tomáš Hertl, který v klubu absolvoval už čtyři sezony.

Úspěch Kořenáře je ojedinělý, jako volný hráč vybojoval po kempu totéž například obránce Ondřej Vála, jenž se loni jako nedraftovaný obránce upsal Dallasu. Teď udělal první krok směrem k NHL mladý český brankář. "Na kemp jsem přijel s tím, že se chci poprat o šanci. Měl jsem čistou hlavu a soustředil se jen na hokej. Když jsem přišel na úvodní pohovor za trenéry, byli překvapeni, že nejsem nervózní. Ale nebylo proč. Užil jsem si každou minutu, každou chvíli na ledě i mimo něj. A na konci přišla nečekaná odměna. Je to neskutečná motivace do další práce," libuje si Kořenář.

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Účastník loňského mistrovství světa osmnáctiletých, který se v roce 2015 představil také na Memoriálu Ivana Hlinky, jde výkonnostně neustále kupředu. "Pepa je velmi cílevědomý hokejista, který má správně nastavené priority. Po draftu byl trošku zklamaný, ale k výzvě v podobě nováčkovského kempu San Jose se postavil výborně. Jsem rád, že se nám ve spolupráci s naší partnerskou Newport Sport Agency podařilo celou věc dotáhnout. Pepa Kořenář je stále pouze na začátku svého snu o startech v NHL, ale nováčkovský kontrakt je potvrzením správné cesty," konstatuje hráčův agent Robert Spálenka.

Prozatím není jasné, kde Kořenář stráví příští sezonu. Verdikt náleží představitelům San Jose. Dalšímu gólmanovi, kterého vychovala česká brankářská škola, přišel vhod rok v americké USHL. Na zámořský hokej je Kořenář dobře připraven. "Překonal jsem počáteční problémy s jazykem, aklimatizací i rozdílem v přípravě. Naučil jsem se starat sám o sebe a naštěstí se mi dařilo také po hokejové stránce. Juniorská USHL je super soutěž,“ kvituje.

Loňského odchodu z Jihlavy nelituje. "Bylo to správné rozhodnutí, ať se na to podívám z jakéhokoli úhlu pohledu. Jsem vděčný rodině, přítelkyni i lidem ze Sport Investu, že stáli ve všech momentech za mnou. V opačném případě bych dnes smlouvu se San José v ruce nedržel," uzavírá spokojeně.

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz