Sestava Česka: poprvé chytá Málek, fanoušci se dočkají i Kubíka s Kondelíkem

Foto: ceskyhokej.cz

18. dubna 13:17

Marek Hedbávný

Čeští hokejisté dnes sehrají třetí přípravné utkání před startem domácího šampionátu – od 17:10 hostí v Českých Budějovicích rakouskou reprezentaci. V jaké sestavě naskočí?

Poprvé v přípravném kempu dostane v brance příležitost finský legionář Jakub Málek, krýt záda mu bude Dominik Frodl. Další z gólmanů Lukáš Klimeš bude utkání sledovat z tribuny.

Z obránců si tentokrát nezahraje Filip Pyrochta, mezi útočníky dostali volno Roman Červenka, David Tomášek a Ondřej Kovařčík, o kterém se spekuluje, že by od příští sezony měl posílit Motor.

Českobudějovické publikum se i tak může těšit na starty dvou zástupců domácího klubu: Jáchyma Kondelíka a Adama Kubíka. Prvně jmenovaný naskočí ve čtvrté řadě s Petrem Kodýtkem a Ondřejem Beránkem, Kubík dostane ofenzivnější roli vedle kreativního centra Tomáše Filippiho ve druhé formaci.

„Já věřím, že pokud fanoušci udrží atmosféru, která je tu známá, tedy bouřlivá pro domácí tým, požene to náš tým dopředu! Bude tu výborná atmosféra," těší se do Budvar arény asistent trenéra Jiří Kalous, jak zmínil v rozhovoru pro web ceskyhokej.cz.

Na taktice českého mužstva se oproti vítěznému dvojduelu s Němci nic nezmění. „Pro nás je priorita soustředit se na naši hru, zaměřit se na to, co chceme hrát my. Na to klademe důraz," vzkazuje Kalous.

Předpokládaná sestava Česka proti Rakousku

Málek (Frodl) – Mašín, Zábranský, Galvas, Zámorský, Sirota, Šustr, Ščotka, Gazda – M. Kovařčík, Špaček, Flek – Lenc, Filippi, Kubík – Rychlovský, Černoch, Stránský – Kondelík, Kodýtek, Beránek.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz