Sever o obratu: Gólman řekl, že mě miluje. Technika myslí na play off

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V prvním hracím týdnu Ligy juniorů na sebe svými výkony upozornilo hned několik hráčů. Jedním z nich byl také Alex Sever z Techniky Brno – bývalý Komeťák nasázel proti Porubě hattrick a dvěma brankami v poslední minutě zápasu otočil skóre z 2:3 na 4:3.

Týden hokeje 2021

Alexi, už jste někdy dal dva góly v jedné minutě?
Za dobu, co jsem v Česku, se mi to nestalo. Byla to pro mě premiéra. Na Slovensku se mi to dřív povedlo, ale nikdy to nebyla takhle důležitá situace. Na Slovensku jsme většinou vyhrávali, ale je pravda, že někdy se i takovéto rychlé góly hodily.

Jaký to byl pocit?
Byl jsem strašně rád, protože jsme díky tomu získali tři body, které potřebujeme.

„Když jsem šel po obratu za gólmanem, tak mi řekl, že mě miluje. Děkoval mi. Kluci byli spokojení a šťastní, že jsme vyhráli.“

Ještě minutu před koncem jste prohrávali. Jak vypadala vaše hra?
Trenér odvolal brankáře a dostali jsme instrukce, abychom dávali všechny puky na bránu. Kdykoliv se to může odrazit, někdo se k puku může dostat a dorazit ho do brány. Žádné konkrétní pokyny, co máme dělat, jsme ale nedostali. Prostě jsme se jen snažili střílet na branku a vyšlo to.

Co vám po obratu řekli spoluhráči?
Když jsem šel za gólmanem, tak mi řekl, že mě miluje (směje se). Děkoval mi. Kluci byli spokojení a šťastní, že jsme vyhráli.

Na všechny tři góly vám přihrál Tomáš Čoupek. Jak se vám s ním spolupracuje?
Hned od prvního tréninku jsem věděl, že je mezi námi ta správná chemie. Rozumíme si, víme o sobě, pozorujeme, kde kdo stojí. Jsem strašně moc rád, že mám takového křídelníka.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V obou zápasech minulého týdne jste vstřelili první branku, ale soupeř otočil. Kde byla chyba?
Už v přípravných zápasech jsem si všiml, že druhou třetinu vždy vypustíme a myslíme si, že se zápas odehraje sám. Většinou to necháme tak s tím, že nepotřebujeme hrát dál. Takže jsme v obou případech dostali góly, ale naštěstí se nám náskok soupeře podařilo vždy stáhnout.

Jak vypadala vaše příprava?
Hráli jsme dvě utkání s Třebíčí. První jsme vyhráli 2:0 a doma jsme prohráli 3:5. Stejně skončil i zápas s Přerovem, proti kterému se nám nepovedlo ani druhé utkání. To jsme prohráli 4:6.

Aktuálně jste na druhém místě tabulky s pěti body. Čekali jste to?
Osobně si myslím, že bychom mohli být i první, protože máme v týmu super kluky, kteří bojují na sto procent. Bohužel se nezadařilo a my musíme jít dál. Teď v pátek se budeme snažit o tři body s Přerovem, bude to těžký zápas. Nicméně druhá pozice je podle mě i tak strašně super.

„Jde poznat, když tým hraje o ligu výš. Určitě je cítit větší konkurence. 

Jaké jsou vaše cíle?
Naším hlavním a základním cílem je dostat se do play off.

Bude to letos vzhledem k hernímu systému těžší?
Určitě ano, každý tým se bude snažit dostat do play off. Pak bude záležet na maličkostech. Postoupí ten, kdo bude dělat nejméně chyb v zápasech, proměňovat šance a hrát od první do poslední minuty.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kdo je podle vás největší soupeř?
Určitě to budou Šumperk a Přerov. Kdybych měl vybrat jednoho z těchto dvou, tak řeknu Přerov.

Znáte blíže týmy ze západní skupiny? Příští týden se odehraje první prolínací kolo…
Já osobně jsem ty kluky vůbec neviděl hrát, takže to bude velká neznámá.

Se zmiňovaným Přerovem hrajete tento pátek. Zubři ještě nedostali ani jeden gól, víte, jak na ně?
Určitě víme, co na ně platí. V zápase obecně bude ale důležité, abychom proměňovali šance a nedostávali tolik gólů. Musíme vzadu pomoct našemu gólmanovi a po celý průběh utkání předvést lepší obranu než doposud. Přerov bude mít určitě vysoké sebevědomí, ale to nám podle mě nebude překážet. Před zápasem si povíme něco v kabině a urveme tři body.

Vy máte zkušenosti i z nejvyšší juniorské soutěže. Pozorujete mezi ligami nějaký rozdíl?
Žádný zásadní tam nevidím, ale největší rozdíl je asi v rychlosti. V nejvyšší soutěži jsou taky všechny lajny vyrovnané. Neříkám, že tady nejsou, ale celkově jde poznat, když tým hraje o ligu výš. Určitě je cítit větší konkurence. Na tréninku jsme měli třeba pět formací a opravdu každý se do toho snažil dát co nejvíc.

Dvě sezony zpátky jste v dorostu patřil k ofenzivním tahounům Komety Brno. Budete se to teď snažit napodobit?
Určitě ano, budu se stále snažit hrát svou hru. Kometa sice letos nevyšla, asi jsem trenéra nezaujal, ale teď jsem v jiném týmu a budu se snažit, abych mu co nejvíc pomohl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz