Skvělý Frodl ozdobil premiéru čistým kontem. Bude to drahé, tuší

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

15. září 2018, 11:00

Jan Picka

Extraligový start jako hrom mají za sebou plzeňští hokejisté. A konkrétně dvě stěžejní postavy úvodní výhry 4:0 proti Liberci. Gólman Dominik Frodl, který si připsal premiérový start v nejvyšší hokejové soutěži, vychytal čisté konto a útočník Denis Kindl zažil první dvougólový večer v dresu s okřídleným šípem a indiánem.

Nový fanshop

Během premiérového vystoupení v české extralize se Dominik Frodl rozhodně nenudil, musel krýt celkem 23 střel. Při brankáři, jenž do Plzně zamířil z prvoligové Slavie, stálo mnohdy i štěstí, když Tygři pohrdli dobrými příležitostmi. „Před zápasem jsem nebyl úplně v klidu, nervozita z prvního extraligového zápasu byla. Po úvodním buly ale všechno spadlo,“ hlásí zrzavý strážce plzeňského brankoviště. Mimochodem, před prvním vhazováním, které Frodl zmiňoval, provedl čestné buly Ryan Hollweg, jenž kvůli zdravotnímu stavu před sezonou v Plzni skončil.

Plzeň sfoukla Liberec, nedovolila mu ani gól »

Indiáni měli zjednodušený úvod duelu, protože Severočeši dvakrát během prvních 59 sekund mířili na trestnou lavici za vyhození puku mimo hřiště. Díky brzké přesilovkové trefě Vojtěcha Němce se celý tým uklidnil. „I já jsem chtěl být v klidu, připsat si první zahřívací zákrok. Asi jsem byl v pohodě. S kluky jsme všechny závary zvládl. Myslím si, že jsme nakonec suverénně vyhráli,“ říká Dominik Frodl.

Dva góly si v duelu připsal útočník Denis Kindl, který těžil ze skvělých přihrávek spoluhráčů. V zakončení si pak počínal chladnokrevně, i když v přípravě na gól čekal marně. „Do šancí jsem se dostával, ale nepřicházelo to. Po trénincích jsem se začal více věnovat střelbě a zakončování, což se tentokrát vyplatilo,“ pochvaluje si.

Drsňák Hollweg se loučil s fanoušky, vhodil čestné buly »

Plzeňský útočník si kromě přesných gólů připsal i cenné tři plusové body. Třetí z nich získal, když clonil před brankou při gólové bombě Jaroslava Kracíka. „Hodně je muselo srazit, když byli na začátku tak rychle dvakrát vyloučení. Využili jsme přesilovku, dali druhý gól, což určilo ráz utkání,“ myslí si Denis Kindl, kterému na jeho druhý zásah přihrál jeho bratr Jakub. „Ale poté to v průběhu nebylo nic lehkého. Vzadu nás velice podržel Dominik Frodl. Na začátek jsou to vynikající tři body.“

Sám gólman Frodl prozradil, že do kasy od něj jistá částka přibude, ale nebyl příliš konkrétní: „Sazebník neprozradím, ale bude to určitě drahé. Rozhodně nepůjde o nic levného, ale moc mi to nevadí.“ Modrobílí měli za sebou velikou průpravu v Champions Hockey League, kde vyhráli čtyři duely v řadě, když dvakrát porazili Lugano a Jyväskylä.

Tak jsem v extralize, to je super, usmíval se Frodl

„Liga mistrů se hraje jinak, více nahoru a dolů. V extralize chce každý vyhrát první zápas, všichni jsou zkraje namotivovaní. Hraje se velice urputně,“ prozrazuje Denis Kindl. Ten už vyhlížel další zápas. Úvodní program je pro Plzeňské nekompromisní, indiáni odehrají druhý duel proti Kometě: „Proti Liberci je to strašně cenné vítězství, další kolo nás čeká v Brně, což nebude nic lehkého. Bude to kvalitní hokej. Je tam těžká atmosféra, navíc jsou venkovní zápasy vždycky těžší.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz